Slovenska rokometna reprezentanca premagala Makedonce

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v tretjem krogu svetovnega prvenstva v Franciji danes v Metzu premagala Makedonijo z 29:22 (16:10).

* Arena Metz, gledalcev 2000, sodnika: Geipel in Helbig (oba Nemčija).
* Slovenija: Skok 1, Kastelic, Blagotinšek 3, Henigman 1, Marguč 4 (2), Kavtičnik 2, Janc 3, Dolenec 2, Cingesar 1, Poteko, Miklavčič, Kodrin 1, Gaber 1, Bezjak 4 (1), Zarabec 3 (1), Mačkovšek 3.
* Makedonija: Kolev, Trajkovski, Manaskov 1, Stoilov 3, K. Lazarov 9 (4), Mitkov, Drogrishki 2, Taleski 1, Mirkulovski 1, V. Markoski, N. Markoski 1, Georgievski 1, F. Lazarov, Ojleski 1, Popovski 1, Neloski 1.
* Sedemmetrovke: Slovenija 5 (4), Makedonija 6 (4).
* Izključitve: Slovenija 10, Makedonija 4 minute.
* Rdeči karton: /.

Slovenski rokometaši so v tretjem dvoboju skupinskega dela dosegli tretjo zmago, po Angolcih in Islandcih so na kolena po sijajni predstavi položili še Makedonce. Z zanesljivo zmago so si že priborili nastop v osmini finala, od naslednjih dvobojev pa bo odvisna njihova končna uvrstitev v Metzu. Že v torek jih ob 17.45 čaka tekma s Tunizijci, po dnevu premora pa v četrtek še obračun s Španci ob 20.45.

Že začetek tekme je pokazal, da si izbranci slovenskega selektorja Veselina Vujovića v dvoboju z Makedonci goreče želijo novih točk, saj so se vseskozi gnali do skrajnih meja. Njihova obramba 6-0 je bila agresivna in na meji dovoljenega, v uvodnih štirih minutah pa je dvakrat prešla to mejo (izključena sta bila Darko Cingesar in Miha Zarabec). A najbolj pomembno je bilo, da je bil prvi makedonski zvezdnik Kiril Lazarov pod njihovim nadzorom, predvsem so preprečili njegovo navezo z igralci na šestmetrski črti, na izjemno visoki ravni pa je bil tudi vratar Matevž Skok, ki je v prvem polčasu zbral osem, na koncu pa 16 obramb.

V napadu so vseskozi igrali pametno, s pridom so izkoriščali vse svoje prednosti, predvsem v hitrosti, makedonski “težkokategorniki” so v tej prvini daleč za njimi. Zelo preudarno predstavo so prikazali tudi na postavljeno tekmečevo obrambo, makedonsko mrežo so “rešetali” z vseh možnih položajev, med strelce se je v prvi polovici tekme vpisalo kar devet slovenskih rokometašev.

Slovenski rokometaši so v prvem polčasu vseskozi prevladovali, že po desetih minutah so vodili s 5:2, v 16. s 7:3, najvišjo prednost pa so si priigrali v 27. minuti, ko je bilo (15:8).

V drugi polovici tekme niso popustili niti za ped. Vse niti igre so imeli v svojih rokah, njihova prevlada na igrišču je bila tako očitna, da jih Makedonci niti niso skušali ogroziti.

Vujovićevi izbranci so lahko zaigrali povsem sproščeno. V 46. minuti so povedli z 22:13 in razrešili vse dvome o svoji zmagi, hkrati pa ohranili ogromno moči za torkov izjemno pomemben obračun s Tunizijci.

V primeru torkove zmage bodo zagotovo osvojili drugo mesto v svoji skupini, v primeru četrtkove zmage nad Španci pa bodo skupinski del končali na prvem mestu, kar jim prinaša četrtouvrščeno izbrano vrsto iz skupine A.