Čudežni deček nadaljuje s svojimi predstavami: “Dončić kot Michael Jordan in Kobe Bryant v eni osebi”

Slovenski košarkarski čudežni deček Luka Dončić je sinoči vnovič pokazal svojo kakovost. V prvem krogu evrolige je dosegel skoraj tretjino vseh točk Real Madrida in svojo ekipo popeljal do zmage na gostovanju pri Efes Anadoluju z 88:74. Osemnajstletnik je dosegel 27 točk in imel statistični indeks 32.

Predstava slovenskega čudežnega dečka seveda ni ostala neopažena pri španskih medijih, pri Marci so zapisali: “Nora predstava. Ima zgolj 18 let, a je videti kot da celo življenje navdušuje svet.

Dončić je javnost navdušil že na minulem evropskem prvenstvu, tokrat pa znova že v prvem krogu evrolige pokazal, zakaj ima naziv “nino maravilla”, oziroma čudežni deček. Njegovo sinočnjo predstavo so mediji pospremili s samimi superlativi.

Luka Dončić je za dve točki metal 6:8, trojke 3:6, proste mete pa 6:7. Ob tem je zbral še štiri skoke in prav toliko podaj. 27 točk je njegov osebni rekord v evroligi, indeks 32 pa izenačenje njegovega najboljšega dosežka s tekme lani januarja proti Maccabiju.

Na parketu dvorane Sinan Erdem v Istanbulu, na katerem je Slovenija pred dobrimi tremi tedni osvojila zlato medaljo na evropskem prvenstvu, sta nastopila še dva slovenska reprezentanta. Anthony Randolph je za Real Madrid dosegel 12 točk in 8 skokov (indeks 21), Edo Murić, ki je prvič v karieri zaigral na tekmi evrolige, pa je v dresu Efes Anadoluja v dvanajstih minutah zbral tri točke in dva skoka.

Dončić tekme ni začel v prvi peterki, a ko je vstopil v igro, je takoj spremenil potek tekme. Poskrbel je za delni izid 23:9 in za vodstvo Reala za 18 točk. Enako je storil v zadnji četrtini, ko je bil najprej na klopi, nato pa ga je trener Pablo Laso znova poslal na parket, ko so se domačini približali le na dve (60:62). “Dončić je bil kot nož, ki je prerezal tekmo,” so zapisali pri Marci. Z osmimi točkami je naredil delni izid 17:5 in Realu pripomogel do vodstva s 70:65 ter odločil tekmo.

Pri Marci so še zapisali: “Izenačil je statistični indeks in postavil rekord v točkah. Uživajte v njem, dokler lahko in ne dvomite, da bo kmalu odšel v NBA,” pri Asu pa so dodali: “S trojko ob koncu tekme spominja na Kobeja Bryanta in Michaela Jordana v enem.”

“To je bila lepa zmaga. Ekipa je vrhunska, a igrali smo v gosteh. Težko je bilo, a smo se potrudili. Veliko je bilo vzponov in padcev, posebej ob koncu tretje četrtine, a smo stopili skupaj, trdo delali in si zaslužili zmago. Naredil bom vse, da lahko pripomorem ekipi, soigralcem, zato sem tukaj, a tudi oni in trenerji pomagajo meni,” je po tekmi za spletno stran evrolige dejal Dončić.

Poln hvale na račun svojega varovanca je bil tudi trener Pablo Laso: “Dobro smo začeli, bili prepričljivi in si zagotovili prednost. A Efes je dobra ekipa, ima uspešne strelce, zato se jim je uspelo vrniti v tekmo. Zame je Sergio Llull Sergio Llull in Luka Dončić Luka Dončić. Ne gre ju primerjati. Zelo smo veseli, da se Luka razvija in nocoj je imel resnično dobro tekmo. Celotno moštvo je bilo vrhunsko. Da Luka včasih pokaže, kaj zna, rabi podporo celotne ekipe in to so danes storili. Gustavo Ayon je imel dobro tekmo, Reyes in Randolph sta bila odlična. Taylor je naredil svoje v obrambi. To je bil ekipni uspeh, čeprav sem vedel, da me boste vedno spraševali o Dončiću. Najbolj pomembno je, da smo Real Madrid in da smo zmagali.”