Košarkarji Real Madrida so v evroligi izgubili tretjič zapored, slovenski as Luka Dončić pa postavlja nove osebne rekorde

V 11. krogu je proti Olympiacosu dosegel 33 točk, kar je njegov najboljši dosežek v evroligi, hkrati pa je drugič zapored najbolje ocenjeni igralec kroga. A Dončiću, kot je izjavil po tekmi, ni mar za rekord, ker so izgubili.

Osemnajstletni Ljubljančan bi lahko bil že drugi krog zapored najkoristnejši igralec evrolige, saj je imel tako v prejšnjem kot v tem krogu najboljši statistični indeks med vsemi igralci, a naziv MVP se po pravilih podeljuje le košarkarjem iz zmagovalnih ekip. Dončić je imel v prejšnjem krogu proti Crveni zvezdi indeks 32, tokrat pa celo 36. V 10. krogu sta bila MVP igralca Nando De Colo in James Gist (30), tokrat pa bo član Himkija Aleksej Šved (35 indeks, 30 točk).

Luka Dončić je bil v tem krogu najboljši strelec in igralec z najvišjim indeksom, tako da ostaja prvi strelec evrolige s povprečjem 20,9 točk na tekmo in najkoristnejši igralec (27,8). Po točkah je izenačen s Švedom, po indeksu pa drugouvrščeni Nando de Colo močno zaostaja (20,8).

Dončić je proti Olympiakosu igral dobrih 37 minut. Za dve točki je metal 8:12, trojke 4:9, proste mete 5:7, tekmec pa je na njemu storil sedem osebnih napak. Vse to Real Madridu ni pomagalo, saj je bil Olympiacos po podaljšku boljši z 92:83.

Od slovenskih igralce sta poraz doživela tudi Edo Murić in Zoran Dragić. Z Efesom sta gostovala v Beogradu in izgubila z 81:100. Murić je igral le pet minut, mlajši Dragić pa je imel najvišjo minutažo v svoji ekipi, s 14 točkami, 5 skoki in 4 podajami pa je imel tudi najvišji statistični indeks pri Efesu (19).

Na lestvici sta v vodstvu CSKA Moskva in Olympiacos (9-2), tretji je Fenerbahče (8-3), četrto mesto pa si s 7-4 delijo Maccabi Tel Aviv, Panathinaikos in Himki.

“Vseeno mi je za strelski rekord, ker smo izgubili. Zaradi tega se ne počutim dobro. Nisem naredil dovolj, zato mi je vseeno, če sem dosegel 33 točk, a nismo zmagali. Igrali smo dobro, vendar je tukaj težko igrati, borili smo se do konca,” je po tekmi dejal Dončić v izjavi za Eurohoops.

Osemnajstletni slovenski košarkarski senzaciji je bilo v veselje igrati proti svojemu idolu Vassilisu Spanoulisu: “Imajo izvrstno moštvo s Spanoulisom in Printezisom. Spanoulis je moj idol in zaradi njega nosim dres s številko 7. Rad igram tukaj, užitek mi je priti v Grčiji, imajo super navijače, ki podpirajo svoje moštvo tudi, ko izgublja.”