Aktualno

Primož Roglič slavil na kolesarski dirki po Algarveju

Slovenski kolesar Primož Roglič je zmagovalec dirke po Algarveju. Član nizozemske ekipe LottoNL-Jumbo je rumeno majico vodilnega oblekel po tretji etapi in jo zadržal do konca. To je tretja skupna zmaga na večdnevni dirki za 27-letnega Kisovčana, pred tem je še z novomeško Adrio Mobil slavil na dirki po Azerbajdžanu in po Hrvaški.

Aktualno

Pol leta po koncu olimpijskih iger v Riu številne težave

Prireditelji zadnjih olimpijskih iger v Riu de Janeiru so obljubljali, da bo mesto po igrah živelo s športnimi objekti in drugo infrastrukturo, a pol leta po koncu OI temu ni tako. Sloviti nogometni stadion Maracana propada, v stolpnicah v olimpijski vasi je kopica neprodanih apartmajev, olimpijski ogrevalni bazen je raj za komarje …

Aktualno

Kranjec sanje o medalji končal že v 1. vožnji

Avstrijec Marcel Hirscher vodi po 1. vožnji veleslaloma na svetovnem prvenstvu v švicarskem St. Moritzu. Na vrhu sta dva Avstrijca. Michael Schörghofer zaostaja 26 stotink sekunde, francoski izzivalec Alexis Pinturault pa 35 stotink sekunde. Na prvi progi je bilo možno spremljati tri slovenske odstope, v finalu pa bo nastopil le Štefan Hadalin.

Aktualno

Tessa Worley zlata v St. Moritzu, Ana Drev sedma

Francoska alpska smučarka Tessa Worley je nova veleslalomska svetovna prvakinja. V švicarskem St. Moritzu je srebrno odličje osvojila Američanka Mikaela Shiffrin (+0,34), bronasto pa Italijanka Sofia Goggia (+0,74). Slovenka Ana Drev je osvojila sedmo mesto (+1,81), Tina Robnik in Ilka Štuhec pa sta izpadli v finalni vožnji.

Aktualno

Jan Oblak bo dobil novo domovanje

Finale španskega nogometnega pokala med Barcelono in Alavesom, ki bo 27. maja v Madridu na stadionu Vicente Calderon, bo zadnja uradna tekma na tem objektu. Domačin stadiona Atletico Madrid, katerega prvi vratar je slovenski zvezdnik Jan Oblak, ta dobro okreva po poškodbi, naj bi se že poleti preselil na večji stadion Wanda Metropolitano.

Aktualno

Feuz svetovni prvak v smuku, Kline sedmi

Švicar Beat Feuz je novi svetovni prvak v smuku. Na domači progi v St. Moritzu je bil bronasti z zadnjega prvenstva v Vailu za 12 stotink sekunde hitrejši od svetovnega superveleslalomskega prvaka in prvaka v smuku leta 2011 Kanadčana Erika Guaya, tretje mesto pa je z zaostankom 37 stotink sekunde zasedel Avstrijec Max Franz.

Aktualno

Filip Flisar: Trenutno imam vsega dovolj

Slovenski tekmovalec v smučarskem krogu Filip Flisar tudi na drugi tekmi svetovnega pokala v švedskem Idre Fjallu, kjer je lani dobil eno tekmo, ni popravil sobotnega vtisa. Spet je ostal brez vrhunske uvrstitve, saj je izpadel že v osmini finala, v svoji prvi vožnji.