Velenškova priborila že tretjo medaljo, rokometaši ostajajo neporaženi

Slovenska judoistka Ana Velenšek je poskrbela za novo veliko veselje v slovenskem olimpijskem taboru. Nekoliko presenetljivo, ob dejstvu, da si je na pripravah pred turnirjem poškodovala koleno, tako hudo, da jo po Riu čaka operativni poseg, je osvojila bronasto kolajno v kategoriji do 78 kilogramov. S tretjo zmago so navdušili tudi rokometaši.

Velenškova je edini poraz doživela v polfinalu proti Američanki Kayli Harrison, kasnejši dobitnici zlate kolajne. Slovenija ima v Riu že tri odličja, od tega dva judoistična. Zlato je osvojila judoistka Tina Trstenjak, pod srebro se je podpisal kajakaš Peter Kauzer.

Rokometna reprezentanca je v predtekmovanju olimpijskega turnirja na tretji tekmi vpisala še tretjo zmago ter si je že izborila nastop v četrtfinalu. Slovenci so premagali Švedsko z 29:24 (14:13), v skupinskem delu jih čakata še tekmi z Nemčijo in Poljsko. Slovenski rokometaši so edini v skupini B neporaženi s tremi zmagami.

Kanuistični dvojec Sašo Taljat/Luka Božič je zasedel sedmo mesto, dve mesti slabša je bila kajakašica Urška Kragelj. Živa Dvoršak je v streljanju z malokalibrsko puško v trojnem položaju na 50 metrov zasedla 30. mesto, Tjaša Oder je v plavanju na 800 metrov kravl osvojila 13. mesto.

Jadralec Vasilij Žbogar je po šestih plovih ohranil drugo mesto v skupni uvrstitvi, Tina Mrak in Veronika Macarol sta v razredu 470 po drugem dnevu bojev na petem mestu.