Nogometaši Maribora so ostali brez evropske jeseni in četrte uvrstitve v evropsko ligo

Nogometaši Maribora so na povratni tekmi 4. kroga kvalifikacij za evropsko ligo v Ljudskem vrtu premagali Gabalo z 1:0 (0:0), v 66. minuti je zadel Marcos Tavares, a kljub temu končali tekmovanje. Prvo tekmo so namreč Azerbajdžanci dobili s 3:1. Gabala se je tako uvrstila v skupinski del evropske lige.

* Stadion v Ljudskem vrtu, gledalcev 10.500, sodniki: Kasai, Ring in Toth (vsi Madžarska).
* Strelec: 1:0 Tavares (66.).
* Maribor: Handanović, Šme, Šuler, Defendi (od 85. Bajde), Janža, Vršič, Pihler (od 63. Sallalich), Vrhovec (od 46. Kabha), Bohar, Tavares, Novaković.
* Gabala: Bezotosni, Mirzabekov, Rafael, Stanković, Ricardinho, Kvekveskiri, Vernidub, Ozobić, Weeks, Ženjov (od 85. Mamadov), Dabo (od 90. Ejubov).
* Rumeni kartoni: Janža, Pihler, Šme, Kabha; Vernidub, Ozobić.
* Rdeči karton: Weeks (68.).

Nogometaši Maribora so ostali brez evropske jeseni in četrte uvrstitve v evropsko ligo. V povratni tekmi zaključnega kroga kvalifikacij so bili prekratki za en gol. Lovili so dva gola zaostanka iz prve tekme (1:3) in Marcos Tavares je z golom v 66. minuti dal upanje za napredovanje. A tokrat ni šlo.

Mariborčani so igrali po napovedih. Že od samega začetka so skušali splesti mrežo okoli gostujočega gola. V uvodnih minutah niso bili pretirano uspešni, saj do pravega strela niso prišli. So pa gostje v 10. minuti iz hitrega protinapada prišli do priložnosti, ko je Filip Ozobić z desne strani sprožil močan strel, Jasmin Handanović pa je žogo odbil v kot.

Toda pritisk domačih ni pojenjal. Mariborčani so se soočili z zgoščeno obrambo, akcije pred azerbajdžanskimi vrati so se vrstile, manjkal pa je zaključek. Ob koncu prvega polčasa so se gostje otresli pritiska in igro preselili na sredino igrišča. Kot bi izpuhtela vsa energija, ki so jo domači imeli v prvih 30 minutah. Pravih akcij ni bilo, le posamični poizkusi, ki pa niso prinesli želenega rezultata.

Drugi polčas je prinesel podobno sliko; Mariborčani so napadali, gostje pa takoj imeli dve priložnosti prek Ozobića. V 50. minuti je Handanović njegov strel odbil v kot, minuto kasneje pa je uspešno posredoval po strelu iz polobrata.

Za vodstvo in veselje na tribunah Ljudskega vrta je poskrbel kapetan Marcos Tavares, dobra vila mariborskega nogometa. Ko domači niso imeli rešitev za gostujočo obrambo, se je 32-letni napadalec v 66. minuti odločil za strel z roba kazenskega prostora in z močnim udarcem žogo poslal tik pod prečko. Ta gol je dal upanje. Za dodatno napetost je poskrbel Theo Weeks. Liberijec je po grobem prekršku nad Erikom Janžo prejel rdeči karton.

Z igralcem več se je igra povsem preselila na polovico gostov in gledalci so pričakovali še drugi gol. V 80. minuti je Tavares streljal iz bližine, Dmitro Bezotosni pa je žogo odbil z golove črte. Minute so tekle, nervoza pa naraščala. En gol je Mariborčane ločil do skupinskega dela evropske lige, gostje pa so izkoristili vsako priložnost za zavlačevanje igre. V sodnikovem podaljšku je strel Janže končal tik mimo leve vratnice in s tem so bili končani upi po evropski jeseni.