Shiffrinovi dvojček zmag v Semmeringu, Ilka Štuhec prehitela Ano Drev

Američanka Mikaela Shiffrin je še drugič po vrsti zmagovalka veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Semmeringu. Francozinja Tessa Worley (+0,15) je bila druga. Za tri stotinke sekunde je prehitela Nemko Viktorio Rebensburg (+0,18), ki ji je pripadlo tretje mesto. V finalu sta nastopili dve Slovenki. Ilka Štuhec je bila 22., Ana Drev pa 24.

Štuhčeva (+2,29) je z 22. mestom postavila najboljši veleslalomski izid v karieri. Drevova je ob zelo slabih razmerah na progi s 24. mestom (+2,59) vpisala najslabši veleslalomski izid v novi sezoni, saj se prvič na petih veleslalomih ni uvrstila med najboljših deset veleslalomistk.

Letošnji spored svetovnega pokala se bo končal v četrtek z ženskim slalom v Semmeringu in moško alpsko kombinacijo s superveleslalomom in slalomom v Santa Caterini.