Nadal v teniškem finalu Rolanda Garrosa premagal Wawrinko in desetič osvojil Pariz

Španski teniški igralec Rafael Nadal je desetič v karieri osvojil odprto prvenstvo Francije. Na svojem najljubšem turnirju je 31-letni Španec igral kot prerojen in v finalu gladko, v treh nizih, premagal Švicarja Stanislasa Wawrinko. Izid je bil 6:2, 6:3 in 6:1.

Rafael Nadal je na rdečem pesku Rolanda Garrosa lovil svoj deseti naslov. To mu je tudi uspelo, saj nasprotnik, Švicar Stanislas Wawrinka, ni nudil dostojnega odpora. S to zmago bo 31-letni Španec na najnovejši ponedeljkovi jakostni lestvici ATP napredoval na drugo mesto, Wawrinka bo tretji, še naprej bo v vodstvu Škot Andy Murray, ki se je na tem turnirju poslovil v polfinalu, prav proti Wawrinki. Na četrto mesto bo padel Srb Novak Đoković.

Nadal se je z deseto uvrstitvijo v finale Rolanda Garrosa izenačil s Švicarjem Rogerjem Federerjem in Američanom Billom Tidnom, ki sta se do zdaj kot edina desetkrat uvrstila v finale turnirja za grand slam. Federerju je to do zdaj uspelo v Wimbledonu, kjer je zmagal sedemkrat, Tidnu pa na odprtem prvenstvu ZDA, vendar pred skoraj stotimi leti, zmagal pa je petkrat, medtem ko je Španec dobil vseh svojih deset finalnih dvobojev. Pred današnjim dnem nazadnje leta 2014.