Portugalci osvojili tretje mesto na pokalu konfederacij

Portugalska nogometna reprezentanca je osvojila končno tretje mesto na pokalu konfederacij v Rusiji, potem ko je v malem finalu v Moskvi po podaljšku premagala Mehiko z 2:1 (0:0, 1:1). Ob 20.00 bo v Sankt Peterburgu na sporedu še finale med Nemčijo in Čilom.

Prvo razburjenje na tekmi malega finala je nastopilo v 15. minuti, ko je Rafael Marquez zakrivil enajstmetrovko (dosodili so jo po pregledu videa). Za strel z bele točke se je v odsotnosti Cristiana Ronalda odločil Andre Silva, ki je meril v spodnji levi kot, toda z obrambo se je izkazal mehiški vratar Guillermo Ochoa. V 31. minuti se je na drugi strani v priložnosti znašel Javier Hernandez Chicharito, toda Rui Patricio v portugalskih vratih je bil na mestu.

V drugem polčasu je najprej v 53. minuti Gelson Martins dobil natančno podajo in sprožil, a le malce premalo natančno. Minuto pozneje pa so Mehičani povedli, ko je po levi strani kazenskega prostora preigraval Chicharito, podal pred vrata, kjer je nespretno posredoval Luis Neto in žogo poslal v lastno mrežo.

Tri minute zatem je Rui Patricio moral posredovati po strelu Oribeja Peralte, sledile pa so tri priložnosti Portugalcev. Najprej je Pizzi v 59. minuti iz kazenskega prostora povsem neoviran žogo poslal mimo vrat, dve minuti zatem je z glavo iz bližine streljal Gelson Martins, a je na golovi črti izvrstno reagiral Ochoa, v 62. minuti pa je z glavo za malenkost zgrešil še Nani.

Tri minute zatem je Carlos Vela na drugi strani streljal iz prve in za malo zgrešil desno vratnico, kar je bila zadnja priložnost pred zatišjem oziroma končnico tekme. V 83. minuti je spet na levi strani kazenskega prostora do žoge prišel Chicharito, toda Rui Patricio je pravočasno stekel iz vrat in blokiral strel. Že v sodniškem dodatku pa so Portugalci izenačili, ko je Pepe s “kung fu” brco po podaji z desne strani Ricarda Quaresme iz bližine zadel za 1:1.

Sledili so podaljški, v 104. minuti pa so Portugalci povedli, ko je enajstmetrovko, ki jo je zakrivil Miguel Layun z igranjem z roko, zanesljivo izvedel Adrien Silva. V 106. in 112. sta ekipi na igrišču ostali le s po desetimi igralci, saj je pri Portugalcih drugi rumeni karton dobil Nelson Samedo, pri Mehičanih pa nato Raul Jimenez. Sicer pa sta imeli ekipi v podaljšku kar nekaj priložnosti, a v mrežo nista spravili nobene žoge več.