Tim Gajser v prvi vožnji na Portugalskem v deseterici

Kategorija: Avtomoto Sun, 02 Jul 2017 16:07:00 +0200 Lizbona - Slovenski motokrosist Tim Gajser je prvo vožnjo dirke svetovnega prvenstva v portugalski Aguedi v razredu MXGP končal na osmem mestu. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings, drugi je bil Italijan Antonio Cairoli, tretji pa Litovec Arminas Jasikonis. Gajser je v Aguedi edini slovenski predstavnik v elitnem razredu MXGP, brata Peter in Jernej Irt sta se po prejšnji dirki v Italiji odločila, da zaradi novih poškodb na Portugalsko ne bosta potovala. Za Gajserja je bila italijanska preizkušnja prva po vrnitvi v karavano po poškodbi, danes pa je, potem ko je bil v kvalifikacijah v soboto peti, večinoma vozil na osmem mestu, na katerem je tudi prečkal ciljno črto in dobil novih 13 točk v SP. Po današnji prvi vožnji ima vodilni v SP Cairoli še večjo prednost, zdaj je že pri 453 točkah, ...

Kategorija: Avtomoto Sun, 02 Jul 2017 16:07:00 +0200 Lizbona – Slovenski motokrosist Tim Gajser je prvo vožnjo dirke svetovnega prvenstva v portugalski Aguedi v razredu MXGP končal na osmem mestu. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings, drugi je bil Italijan Antonio Cairoli, tretji pa Litovec Arminas Jasikonis. Gajser je v Aguedi edini slovenski predstavnik v elitnem razredu MXGP, brata Peter in Jernej Irt sta se po prejšnji dirki v Italiji odločila, da zaradi novih poškodb na Portugalsko ne bosta potovala. Za Gajserja je bila italijanska preizkušnja prva po vrnitvi v karavano po poškodbi, danes pa je, potem ko je bil v kvalifikacijah v soboto peti, večinoma vozil na osmem mestu, na katerem je tudi prečkal ciljno črto in dobil novih 13 točk v SP. Po današnji prvi vožnji ima vodilni v SP Cairoli še večjo prednost, zdaj je že pri 453 točkah, …