Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman v finalu EP

Kategorija: Drugi športi Fri, 14 Jul 2017 15:31:00 +0200 Plovdiv - Slovenski kajakašici Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta si na evropskem prvenstvu v Bolgariji priveslali nedeljski finale v kajaku dvosedu na 500 metrski razdalji. V svoji predtekmovalni skupini sta se z olimpijskima podprvakinjama in branilkama naslova Nemkama Franzisko Weber in Tino Dietze enakovredno borili do konca, vodili na prvem vmesnem času, v finišu pa sta bili Nemki hitrejši za 15 stotink sekunde. Z velikim zaostankom sta tretje mesto, ki je še neposredno vodilo v nedeljski finale, osvojili Belgijki Lize Broekx in Hermien Peters. Iz prve skupine so si finale zagotovile posadke iz Rusije, Srbije in Madžarske. Razplet je bil podoben kot na majskem svetovnem pokalu v Szegedu, kjer sta Slovenki sploh prvič skupaj nastopili na močni tekmi in se že ob premieri veselili tretjega mesta. V predtekmovanju sta ...

Kategorija: Drugi športi Fri, 14 Jul 2017 15:31:00 +0200 Plovdiv – Slovenski kajakašici Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta si na evropskem prvenstvu v Bolgariji priveslali nedeljski finale v kajaku dvosedu na 500 metrski razdalji. V svoji predtekmovalni skupini sta se z olimpijskima podprvakinjama in branilkama naslova Nemkama Franzisko Weber in Tino Dietze enakovredno borili do konca, vodili na prvem vmesnem času, v finišu pa sta bili Nemki hitrejši za 15 stotink sekunde. Z velikim zaostankom sta tretje mesto, ki je še neposredno vodilo v nedeljski finale, osvojili Belgijki Lize Broekx in Hermien Peters. Iz prve skupine so si finale zagotovile posadke iz Rusije, Srbije in Madžarske. Razplet je bil podoben kot na majskem svetovnem pokalu v Szegedu, kjer sta Slovenki sploh prvič skupaj nastopili na močni tekmi in se že ob premieri veselili tretjega mesta. V predtekmovanju sta …