Tako jih fašeš, ko zafrkavaš Dragića

Proti Fincem je odločila zadnja obramba, proti Grkom predzadnji napad. A še drugič zapored je v minulem koncu tedna na Eurobasketu po tekmi odmevalo: "Mi, Slovenci!" Toliko se že sliši ta napev, da se ga je še uradni napovedovalec naučil. Pa tudi tisti v Turčiji se ga bo moral. S tremi zmagami brez poraza je Slovenija ne le že uvrščena v osmino finala, ampak kandidira tudi za vrh v skupini A. Vse je bilo proti Grkom odločeno 22 sekund pred koncem, ko je pri rezultatu 73:70 za Slovenijo žogo v roke vzel Goran Dragić, kot že tolikokrat na tej tekmi prodrl pod koš in položil prek grškega centra. In se na najlepši možni način maščeval grškim navijačem, ki so mu med ogrevanjem kričali: "Buuu!" Vsakič, ko je zgrešil, so veselo ploskali, ko je zadel, jih je porogljivo z gestikulacijami še bolj izzival, češ, kje vas je več. Na koncu so se mu za sodelovanje zahvalili z aplavzom. A govorimo seveda o ogrevanju. Tistih 22 sekund pred koncem tekme so le še utihnili. EPA”Mi, Slovenci!” je odmevalo v Helsinkih."> EPA ”Mi, Slovenci!” je odmevalo v Helsinkih. Ni pa cel čas kazalo, da bo tako. Čeprav so slovenski košarkarji že v drugi četrtini prišli do visokega vodstva (25:13), so Grki že v tretji četrtini obrnili na 48:56. "Takrat smo vedeli, da bodo malce padli. Imajo izkušene, a malce starejše igralce. Pri nas so razen mene in Saše Zagorca vsi mladi," se je na koncu smejalo Goranu Dragiću, ki je pred novinarje prišel navihan kot že dolgo ne – z brisačo na glavi, da ga ne bi prepoznali in ga na dolgo intervjuvali kot že prejšnje dni. Slovenija - Grčija 78:72 (35:30)Hartwall Arena v Helsinkih, gledalcev: 4099, sodniki: Maranho (Brazilija), Conde (Španija) in Kozlovskis (Latvija). SLOVENIJA: Dragić 20, Dončić 22, Blažič, Murić 6, Vidmar 6; Randolph 8, Rebec, Nikolić, Prepelič 16, Zagorac, Dimec, Čančar. GRČIJA: Calathes 6, Sloukas 18, Papagiannis 10, Printezis 10, Papanikolaou 4; Bourousis 9, Pappas 10, Mantzaris, Agravanis, Papapetrou 5, Bogris, Antetokounmpo. Okrog jeze

Proti Fincem je odločila zadnja obramba, proti Grkom predzadnji napad. A še drugič zapored je v minulem koncu tedna na Eurobasketu po tekmi odmevalo: “Mi, Slovenci!” Toliko se že sliši ta napev, da se ga je še uradni napovedovalec naučil. Pa tudi tisti v Turčiji se ga bo moral. S tremi zmagami brez poraza je Slovenija ne le že uvrščena v osmino finala, ampak kandidira tudi za vrh v skupini A. Vse je bilo proti Grkom odločeno 22 sekund pred koncem, ko je pri rezultatu 73:70 za Slovenijo žogo v roke vzel Goran Dragić, kot že tolikokrat na tej tekmi prodrl pod koš in položil prek grškega centra. In se na najlepši možni način maščeval grškim navijačem, ki so mu med ogrevanjem kričali: “Buuu!” Vsakič, ko je zgrešil, so veselo ploskali, ko je zadel, jih je porogljivo z gestikulacijami še bolj izzival, češ, kje vas je več. Na koncu so se mu za sodelovanje zahvalili z aplavzom. A govorimo seveda o ogrevanju. Tistih 22 sekund pred koncem tekme so le še utihnili. EPA”Mi, Slovenci!” je odmevalo v Helsinkih.”> EPA ”Mi, Slovenci!” je odmevalo v Helsinkih. Ni pa cel čas kazalo, da bo tako. Čeprav so slovenski košarkarji že v drugi četrtini prišli do visokega vodstva (25:13), so Grki že v tretji četrtini obrnili na 48:56. “Takrat smo vedeli, da bodo malce padli. Imajo izkušene, a malce starejše igralce. Pri nas so razen mene in Saše Zagorca vsi mladi,” se je na koncu smejalo Goranu Dragiću, ki je pred novinarje prišel navihan kot že dolgo ne – z brisačo na glavi, da ga ne bi prepoznali in ga na dolgo intervjuvali kot že prejšnje dni. Slovenija – Grčija 78:72 (35:30)Hartwall Arena v Helsinkih, gledalcev: 4099, sodniki: Maranho (Brazilija), Conde (Španija) in Kozlovskis (Latvija). SLOVENIJA: Dragić 20, Dončić 22, Blažič, Murić 6, Vidmar 6; Randolph 8, Rebec, Nikolić, Prepelič 16, Zagorac, Dimec, Čančar. GRČIJA: Calathes 6, Sloukas 18, Papagiannis 10, Printezis 10, Papanikolaou 4; Bourousis 9, Pappas 10, Mantzaris, Agravanis, Papapetrou 5, Bogris, Antetokounmpo. Okrog jeze