Robnikova tretja po prvi vožnji v Lienzu, tri Slovenke med 12

Slovenske veleslalomistke so odlično opravile prvi nastop v avstrijskem Lienzu za sanjski razplet prve vožnje letošnjega zadnjega veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark. Tina Robnik je vpisala fantastični tretji čas, Ana Drev je na sedmem mestu, Meta Hrovat se je iz ozadja pognala na 12. mesto.

Najbolje je nastopila Tina Robnik, ki tako dobro v svetovnem pokalu še ni smučala. Robnikova se je na progo pognala s startno številko 23 ter nalogo z odliko opravila zlasti v spodnjem delu ter ob prihodu v cilj z zaostankom zgolj 12 stotink sekunde vpisala tretji čas prve vožnje. Pred 26-letno Lučanko sta se uvrstili le dve najboljši veleslalomistki ter smučarki sezone.

Robnikova je na ledeniškem uvodu olimpijske sezone v Söldnu z devetim mestom dosegla uspeh kariere ter se prvič uvrstila med najboljšo deseterico.

Prvi slovenski nastop je bil pri številki 10, ki jo je nosila Drevova, ki je z zaostankom 28 stotink sekunde ob prihodu v cilj vpisala šesti čas, nato pa jo je na sedmo mesto potisnila reprezentančna kolegica.

Drevova je v Lienzu že zelo dobro nastopala. Na veleslalomu pred dvema letoma na tem prizorišču je vodila po prvi vožnji, a nato v finalu naredila napako ter ostala brez uvrstitve.

S startno številko 31 si je drugo vožnjo zagotovila tudi obetavna Meta Hrovat, ki je za 12. dosežek prve vožnje prehitela 17 tekmovalk. Za vodilno pa je zaostala manj kot sekundo (+0,91)

Najhitrejši čas na prvi progi je postavila Nemka Viktoria Rebensburg (1:02,76), vodilna v svetovnem pokalu Američanka Mikaela Shiffrin je za drugi čas zaostala pet stotink sekunde, Robnikova pa se je na progi zadržala le sedem stotink sekunde dlje od Shiffrinove.

Na startu je bilo pet Slovenk. Ana Bucik in Neja Dvornik sta bili s številkama 49 in 62 prepočasni za finale. Bucikova (+3,13) je bila 40., debitantka v svetovnem pokalu Dvornikova pa 51. (+5,25) od 53 tekmovalk, ki so končale preizkušnjo. Na startu je bilo sicer 65 tekmovalk.