Shiffrinova v sijajni formi in razred zase

Mikaela Shiffrin vodi po prvi vožnji četrtega specialnega slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Zagrebu. Dvaindvajsetletna Američanka je bila na progi razred zase, saj je vodstvo prevzela s kar 1,41 sekunde naskoka pred prvo zasledovalko Švicarko Wendy Holdener. V finalu bosta tudi dve Slovenki Ana Bucik in Maruša Ferk z 11. in 26 časom.

Shiffrinova je na prvi progi pokazala, da je v sijajni formi ter si je priborila najboljše izhodišče za napad na tretjo zagrebško zmago in naziv snežne kraljice Sljemena v finalu, ki se bo začel ob 16.30.

Shiffrinova je zmagala na zadnjih dveh slalomih (Lienz, Killington), dobila pa je tudi oba paralelna slaloma v tej sezoni, vključno z mestno tekmo v Oslu 1. januarja. Američanka naskakuje svojo že 28. slalomsko zmago v svetovnem pokalu. Večkrat sta na slalomih zmagali le Avstrijka Marlies Schild (35) in Švicarka Vreni Schneider (34).

Slovakinja Petra Vlhova (+1,61) je vpisala tretji čas, za drugouvrščeno Holdenerjevo je zaostala dve desetinki sekunde. Ob Holdenerjevi in Vlhovi je le še Avstrijka Bernadette Schild za danes izjemno Shiffrinovo zaostala manj kot dve sekundi (+1,97).

Prvi slovenski nastop na progi Crveni spust na Sljemenu je bil pri številki osem. Nosila jo je Ana Bucik (+0,91; +1,82; +3,16), ki pa ob prihodu v cilj, z velikim zaostankom 3,16 sekunde, na sedmem mestu ni prehitela nobene od tekmovalk, Goričanka je do konca izgubila štiri mesta ter se v finale prebila z 11. izhodiščem.

Maruša Ferk je imela številko 27 (+1,08; +2,18; +4,26), ob prihodu v cilj je vpisala 22. čas, prehitela je le Italijanko Manuelo Mölgg in Avstrijko Katharino Truppe (obe +4,61), ki sta bili zadnji tekmovalki uvrščeni v drugo vožnjo. Ferkova se je v v finale prebila s 26. časom.

Na startu sta bili še dve Slovenki. Klara Livk (+1,76; +2,80; +4,80) s številko 47 je finale zgrešila za 19 stotink sekunde (34.), Meta Hrovat s številko 60 je naredila napako po drugem merjenju vmesnega časa in je odstopila.