Slovenija na olimpijskem hokejskem turnirju premagala ZDA s 3:2

Slovenski hokejisti so na olimpijskih igrah v Južni Koreji v prvem krogu predtekmovalne skupine B presenetljivo premagali ZDA s 3:2. Nordijska kombinatorca Vid Vrhovnik in Marjan Jelenko sta se na prvi od dveh tekem uvrstila na 28. in 44. mesto. Prirediteljem še naprej nagaja močan veter, morali so prestaviti še ženski slalom in ženski biatlon.

Američani so po zadetkih Briana O’Neilla in Jordana Greenwayja vodili že z 2:0, Blaž Gregorc in Jan Muršak sta v zadnji tretjini izenačila, v prvi minuti podaljška pa je z drugim golom na tekmi razplet odločil kapetan Muršak.

Organizatorjem iger v Pyeongchangu medtem še naprej nagaja veter. Tudi slovenskima kombinatorcema je za boljšo uvrstitev zmanjkalo nekaj sreče z vetrom. Tekmo v skoku in teku na 10 km je sicer dobil Nemec Eric Frenzel, ki je ubranil naslov iz Sočija. Drugi je bil Japonec Akito Watabe, bron pa je osvojil Avstrijec Lukas Klapfer.

Ameriški deskar Shaun White je z zmago v snežnem žlebu ZDA priboril stoto zimsko zlato olimpijsko kolajno. Srebro je osvojil Japonec Ayumu Hirano, bron pa Avstralec Scotty James.

V hitrostnem drsanju je na 1000 m naslov osvojila Jorien ter Mors in na peti tekmi v tej panogi na letošnjih OI priborila Nizozemski še peto zlato. Druga je bila Japonka Nao Kodaira, tretja pa njena rojakinja Miho Takagi.

V sankanju sta zlato med dvosedi sta osvojila Tobias Wendl in Tobias Arlt, srebrna sta bila Avstrijca Peter Penz in Georg Fischler, bronasta pa Toni Eggert in Sascha Benecken, prav tako iz Nemčije.