Slovenski hokejisti do zmage nad Slovaško, Peter Prevc 10.

Vrhunec osmega dne zimskih olimpijskih iger v Pyeongchangu sta bila za Slovence nastop hokejske reprezentance in smučarjev skakalcev na veliki napravi. Hokejisti so po kazenskih strelih s 3:2 premagali Slovaško in si zagotovili drugo mesto v skupini B, med skakalci se je še najbolj izkazal Peter Prevc na 10. mestu.

Slovenski hokejisti so v Južni Koreji v tretjem krogu predtekmovalne skupine B po kazenskih strelih premagali Slovaško s 3:2 (0:0, 2:1, 0:1; 0:0). Slovenijo je v vodstvo popeljal Blaž Gregorc, ki je zadel v 21. minuti. V 25. minuti je slovensko vodstvo povišal Anže Kuralt. V 36. minuti je slovaški zaostanek znižal Miloš Bubela, v 46. pa je izenačil Marcel Haščak. Junak kazenskih strelov je bil Žiga Jeglič z golom v peti seriji in Gašper Krošelj z obrambo v isti seriji.

Slovenija bo naslednjo tekmo igrala v torek, ko bodo na sporedu vsi štirje kvalifikacijski dvoboji za četrtfinale. Vanj se bodo neposredno uvrstile tri prvouvrščene ekipe predtekmovalnih skupin in najboljša drugouvrščena. Slovenci tekmeca še nimajo.

Med skakalci je od slovenske četverice najvišje končal Peter Prevc na 10. mestu. Jernej Damjan je bil 16., Tilen Bartol 17. in Anže Semenič na 27. mestu. Poljak Kamil Stoch je ubranil olimpijsko zlato na tekmi smučarjev skakalcev na veliki skakalnici na igrah v Pyeongchangu. Drugi je bil zmagovalec s srednje naprave Nemec Andreas Wellinger, tretji pa Norvežan Robert Johansson.

Smučarske tekačice v postavi Anamarija Lampič, Katja Višnar, Alenka Čebašek in Vesna Fabjan so v štafeti na 4 x 5 kilometrov zasedle osmo mesto.