Današnji dan na olimpijskih igrah bodo slovenski ljubitelji športa skušali čim prej pozabiti

Na olimpijskih igrah črn dan za slovenski hokej. Odjeknila je namreč novica o pozitivnem dopinškem testu hokejista Žige Jegliča, kmalu zatem pa je še hokejska ekipa v tekmi za uvrstitev v četrtfinale izgubila proti Norvežanom.

“Rezultat testiranja je pokazal prisotnost fenoterola v urinu, ki se skriva v berodualu, zdravilu za določene bolezni spodnjih dihal. Omenjeno zdravilo, ki mi je bilo predpisano po testiranjih med težavami z dihanjem na Slovaškem 2017, po nasvetu z zdravnikom jemljem zaradi astme. Žal sem ga pozabil prijaviti kot terapevtsko izjemo,” je v prvem odzivu sporočil Jeglič, ki so mu prireditelji dali 24 ur za zapustitev iger.

Jeglič tako ni zaigral na tekmi z Norveško, v kateri je Slovenija vodila z 1:0 od 7. do 44. minute. Za Norveško, ki se bo v četrtfinalu pomerila z Rusi, je zmagoviti gol v 4. minuti podaljška dosegel Alexander Bonsaksen.

Slovenci so nastopili še v mešani biatlonski štafeti, kjer so Urška Poje, Anja Eržen, Klemen Bauer in Jakov Fak končali na 14. mestu, in v nordijski kombinaciji, kjer je Marjan Jelenko zasedel 41. mesto, Vid Vrhovnik pa 42. Biatlonsko tekmo so sicer dobili Francozi pred Norveško in Italijo, med kombinatorci pa so za trojno nemško slavje poskrbeli Johannes Rydzek, Fabian Riessle in Eric Frenzl.

Tekmo smučark prostega sloga v snežnem žlebu je dobila Kanadčanka Cassie Sharpe, korejska ženska ekipa je osvojila zlato v hitrostnem drsanju na kratke proge v štafetni preizkušnji na 3000 metrov, v umetnostnem drsanju pa sta kanadska umetnostna drsalca Tessa Virtue in Scott Moir po zlatu v mešani ekipni tekmi postala tudi olimpijska prvaka med plesnimi pari, in sicer z novim svetovnim rekordom 206,07 točke. Virtuejeva in Moir sta tako prva umetnostna drsalca s petimi medaljami z zimskih olimpijskih iger.