Kranjec tretji po prvi vožnji, v finalu tudi Hadalin

Žan Kranjec je vpisal tretji čas prve vožnje veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Kranjski Gori. V drugi vožnji veleslaloma za 57. Pokal Vitranc bosta tekmovala dva Slovenca. Finale je s 30. mestom ujel Štefan Hadalin, ki si je drugo vožnjo priboril iz ozadja s startno številko 55.

Kranjec, 25-letni glavni slovenski adut letošnjega Pokala Vitranc, je zelo dobro izkoristil startno številko sedem ter se ob prihodu v cilj z zaostankom 1,41 sekunde na tretjem mestu izenačil s francoskim asom Alexisom Pinturaultom. Zelo dobro, glede na slabo startno izhodišče, je nastopil tudi Hadalin, ki je z zaostankom 4,92 sekunde še ujel zadnjo vstopnico za finalno vožnjo. Hadalin bo tako startal kot prvi v drugi vožnji, ki se bo začela ob 12.30.

Na vrhu po prvi vožnji so štirje veleslalomisti, ki so bili na vrhu tudi na olimpijskem veleslalomu v Pyeongchangu. Najhitreje je s progo pod Vitrancem opravil najboljši veleslalomist sezone Avstrijec Marcel Hirscher, ki je startal kot prvi ter vitranško strmino premagal s časom 1:10,12 minute. Olimpijski veleslalomski šampion, ki je v Pyeongchangu zlato osvojil tudi v kombinaciji, je na pragu svoje 56. karierne zmage, 27. veleslalomske.

Hirscherju, ki lovi peto vitranško zmago, se je najbolj približal Norvežan Henrik Kristoffersen, ki je edini zaostal za avstrijskim asom manj kot sekundo. Njegov zaostanek na drugem mestu znaša 73 stotink sekunde. Na tretjem mestu pa sta bronasti iz Pyeongchanga Pinturault in Kranjec, ki je bil v Pyeongchangu četrti.

Kranjec je prvi Slovenec, član elitne sedmerice, po več kot 22 letih. Nazadnje je bil del elitne sedmerice Jure Košir, ki je 16. januarja 1996 v Adelbodnu nastopil s štartno številko tri.

Za 25-letnim Ljubljančanom je najboljša sezona v karieri, dober nastop pred domačimi navijači pa bi bil le še pika na i sezoni, v kateri je v Alta Badii s tretjim mestom na veleslalomu prvič okusil, kako je stati na odru za zmagovalce v svetovnem pokalu. Doslej je bil na vitranški strmini najvišje 16.

S šestimi zmagami, vse je dosegel v veleslalomu, absolutni rekorder tekem za Pokal Vitranc, Američan Ted Ligety veleslaloma ni končal.

V prvi vožnji je nastopilo pet Slovencev, trije mlajši tekmovalci so pričakovano ostali brez finala, vitranški nastop pa jim pomeni pomembno tekmovalno šolo. Žan Grošelj in 17-letni debitant Borut Božič, ki sta imela startni številki 65 in 69, sta vpisala 41. (+7,62) in 42. mesto (+7,85) od 44 uvrščenih. Aljaž Dvornik prve vožnje ni končal. Na startu je bilo 70 tekmovalcev.