V Murski Soboti se začenja kolesarska dirka Po Sloveniji

S prvo etapo in 159 kilometri med Lendavo in Mursko Soboto se danes začenja jubilejna, 25. kolesarska dirka Po Sloveniji. Uvodni dan se bo bržčas končal z obračunom sprinterjev, med katerimi so glavni favoriti Nemec Marcel Kittel, Britanec Mark Cavendish, Nizozemec Dylan Groenewegen in Avstralec Caleb Ewan. Dirka se bo končala v nedeljo.

Uvodni etapi, cilja bosta v Murski Soboti in Rogaški Slatini, naj bi se končali s sprintom glavnine. Prvi resnejši preizkus bo v petek s ciljem na Celjskem gradu. V soboto bo kraljevska etapa s ciljem v Kamniku, v nedeljo pa vožnja na čas med Trebnjim in Novim mestom, po kateri bo znan končni zmagovalec.

Ljubitelji kolesarstva v Sloveniji bodo imeli možnost na delu videti enega najboljših kolesarjev spomladanskega dela sezone Primoža Rogliča, ki bo lovil svojo drugo končno zmago na slovenski pentlji in 12. slovensko. Sodeč po startni listi bosta njegova glavna tekmeca v boju za skupni seštevek Poljak Rafal Majka, zmagovalec lanske dirke, in Kolumbijec Rigoberto Uran, lani drugi na dirki po Franciji.

Start dirke in prve etape bo danes ob 13.25, predviden cilj je okrog 17. ure.

Dirko bosta prenašal Eurosport in RTV Slovenija.