Damir Skomina, prvi Slovenec, ki sodi na svetovnem prvenstvu, podelil prvi rdeč karton mundiala

Slovenski mednarodni nogometni sodnik Damir Skomina se je vpisal v statistiko svetovnega prvenstva v Rusiji kot prvi sodnik, ki je na tekmovanju posegel po rdečem kartonu. Skomina s pomočniki sodi tekmo Kolumbija - Japonska, ki se je začela ob 14. uri, že v 4. minuti pa je Kolumbijcu Carlosu Sanchezu dosodil rdeč karton in pokazal na belo točko.

Enajstmetrovko je nato zadel japonski zvezdnik Shinji Kagawa in Japonce na tekmi prvega kroga SP v Saransku popeljal v vodstvo z 1:0.

Carlos Sanchez si je rdeč karton v 4. minuti prislužil zaradi roke v kazenskem prostoru.