Luka Modrić najresnejši kandidat za najboljšega nogometaša Evrope

Evropska nogometna zveza bo v četrtek ob 17.45 razglasila najboljšega nogometaša v Evropi. Nogometaš Reala Hrvat Luka Modrić je bil poleti v Moskvi že razglašen za najboljšega nogometaša na svetovnem prvenstvu, zdaj pa velja tudi za prvega favorita za nagrado, ki jo bo Uefa podelila v četrtek v Monte Carlu.

Srebrni kipec je v zadnjih dveh letih prejel Portugalec Cristiano Ronaldo, ki je bil najboljši tudi leta 2014. Po slavju z Realom v ligi prvakov in srebru s Hrvaško na EP pa se letos kot favorit za njegovega naslednika omenja 32-letni Hrvat.

Nedvomno visoko kotira tudi Ronaldo, ki je vnovič dosegel največ golov v ligi prvakov, a ima za sabo bledo reprezentančno sezono, saj se je Portugalska od SP poslovila v osmini finala. Tretji kandidat je Egipčan Mohamed Salah, ki je z Liverpoolom igral finale lige prvakov, na SP v Rusiji pa se je z reprezentanco od tekmvoanja poslovil po predtekmovanju,

Na spisku končnega izbora pa ni francoskih nogometašev, ki so se veselili naslova svetovnih prvakov. Antoine Griezmann, soigralec Jan Oblaka pri madridskem Atleticu, se je v izboru 80 trenerjev in 55 novinarjev iz cele Evrope znašel na četrtem mestu, Kylian Mbappe se je za Argentincem Lionelom Messijem uvrstil na šesto mesto.

V ženski konkurenci so kandidatinje Danka Pernille Harder (Wolfsburg), Norvežanka Ada Hegerberg in Francozinja Amandine Henry (obe Olympique Lyon).