Domen Prevc v kvalifikacijah za jutrišnjo tekmo Nižnem Tagilu v šesti

V kvalifikacijah za sobotno tekmo svetovnega pokala v smučarskih skokih v Nižnem Tagilu je bil najboljši med Slovenci Domen Prevc na šestem mestu. Na četrto tekmo sezone v posamezni konkurenci se je uvrstilo skupaj pet Slovencev.

Prevc je s skokom 130 metrov v precej zahtevnih vremenskih razmerah – moč vzgonskega vetra se je nenehno spreminjala, vmes pa je tudi rahlo snežilo – edini slovenski tekmovalec, ki se je uvrstil med najboljših 30.

Razlike med prvo šesterico so bile izredno majhne, tako da je Prevc za najboljšim v kvalifikacijah Poljakom Pyotrom Zylo (134 m) zaostal le 5,3 točke. Vodilni v skupnem seštevku Ryoyu Kobayashi iz Japonske je bil drugi z zaostankom 0,5 točke.

Med preostalo četverico Slovencev je Žak Mogel dosegel 32. mesto (114,5 m), Timi Zajc je pristal na 34. mestu (110,5 m), Jernej Damjan na 36. (112 m) in Anže Lanišek na 42. mestu (112,5 m).

Na tekmo, ki se bo v soboto pričela ob 15.45, se nista uvrstila Tomaž Naglič in Bor Pavlovčič.