Hirscherju 60. jubilejna zmaga, Kranjec deveti

Avstrijec Marcel Hirscher je po vrnitvi karavane nazaj v Evropo že na veleslalomu za svetovni pokal alpskih smučarjev v francoskem Val d'Iseru pokazal svojo premoč. Jubilejno 60. zmago v svetovnem pokalu je osvojil z veliko razliko s kar 1,18 sekunde prednosti pred Norvežanom Henrikom Kristoffersenom. Najboljši Slovenec Žan Kranjec je bil deveti.

Kranjec je po prvi vožnji držal odličen drugi čas, ko je zaostal le za vodilnim Hirscherjem. V finalu pa se napad na druge stopničke v svetovnem pokalu za slovenskega veleslalomista ni izšel po načrtih.

Z zaostankom 2,10 sekunde se je uvrstil na deveto mesto, kar je še vedno za Kranjca odličen dosežek, najboljši na veleslalomih na tem zahtevnem prizorišču v Savojskih Alpah.

V Val d’Iseru bo v nedeljo na sporedu še slalom.