Marcel Hirscher je zmagovalec slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev na Sljemenu nad Zagrebom

Drugi je Francoz Alexis Pinturault, ki je za Avstrijcem zaostal šest desetink sekunde, tretje mesto je pripadlo Avstrijcu Manuelu Fellerju z zaostankom 62 stotink sekunde. Slovenca Štefan Hadalin in Žan Kranjec se nista uvrstila v finale.

Hirscher je bil na prvi progi presenetljivo drugi, prehitel ga je rojak Marco Schwarz, ki pa je na drugi progi odstopil. Hirscher je osvojil svojo še peto kristalno krono Snežnega kralja Sljemena. Skupno je to njegova že 64. zmaga v svetovnem pokalu, trideseta slalomska. Več zmag imata le Šved Ingemar Stenmark (86) in Američanka Lindsey Vonn (82).

Skupno so to bile že 130 stopničke za Avstrijca. Več jih imata prav tako Stenmark (153) in Vonnova (137). Hirscher je prišel do svoje šeste zmage v sezoni za vodstvo tako v seštevku discipline kot tudi v skupnem seštevku.

Naslednja postaja moške karavane bo konec naslednjega tedna v Adelbodnu z veleslalomom in slalomom. Ženske pa čaka že v torek slalom pod žarometi v Flachauu.

Slovenska vrsta je vpisala na Sljemenu popolno ničlo. Tako na ženski kot tudi na moški tekmi ni bilo slovenskih predstavnikov v finalu.

Medtem ko so Slovenci vpisali ničlo, pa se veselijo predstavniki domače hrvaške vrste. Istok Rodeš je s sedmim mestom ponovil izid kariere, ko je bil sedmi tudi na slalomu v Madonni di Campiglio, v finalu pa sta do točk prišla tudi Matej Vidović s 15. mestom in Elias Kolega, ki je bil 20. Kar devet tekmovalcev je odstopilo v finalu na ledeni in zahtevni progi.