Nasprotnik na parketu želel sprovocirati Dončića, ki pa je mojstrsko odreagiral

To je bila ena najboljših predstav Luke Dončića v ligi NBA, pohvale javnosti pa dežujejo z vseh strani sveta.

Košarkarji Dallas Mavericks so prekinili niz treh porazov oziroma kar sedmih zaporednih neuspehov proti Phoenix Suns. Ključni igralec je bil Luka Dončić, ki je dosegel 30 točk.

Dallas je slavil 104:94, Dončić pa je četrtič v karieri dosegel ali presegel mejo 30 točk. Za osebnih rekordom je zaostal štiri točke. Ob tem je zbral še šest skokov, pet podaj ter tri ukradene žoge. Iz igre je metal 8:14, trojke 4:9, imel pa je na voljo zanj rekordnih 16 prostih metov, od katerih jih je zadel deset.

Luka pa je gledalce na noge dvignil tudi s potezo na začetku druge četrtine. Kelly Oubre Jr. ga je želel sprovocirati, a se Dončič ni pustil zmesti in je z lahkoto zaključil svoj napad. Oubre Jr. je na družbenih omrežjih že postal tarča posmeha in mu verjetno ne bi nikoli več prišlo na pamet, da bi še kdaj provociral nešega Luko.