Shiffrinova zmagovalka Kronplatza, Meta Hrovat s sedmim mestom najboljši izid sezone

Američanka Mikaela Shiffrin je zmagovalka veleslaloma na med Slovenci priljubljenem smučišču v italijanskih Dolomitih Kronplatz oziroma Plan de Corones. Zelo dobro se je odrezala slovenska predstavnica v finalu Meta Hrovat, ki je s sedmim mestom vpisala najboljši dosežek v sezoni.

Shiffrinova je vodila že po prvi vožnji s prednostjo kar 1,39 sekunde pred prvo zasledovalko, v finalu pa je le potrdila status trenutno najboljše smučarke v karavani. Francozinja Tessa Worley na drugem mestu je zaostala 1,21 sekunde, zaostanek tretje Italijanke Marte Bassino pa je znašal 1,57 sekunde.

Zelo dobro se je odrezala 20-letna slovenska alpska smučarka Hrovatova. Deveta po prvi vožnji je bila v finalu zelo hitra za sedmo mesto, zaostanek za Shiffrinovo je bil 2,45 sekunde, kar je njen najboljši dosežek v sezoni ter drugi najboljši v svetovnem pokalu na individualnih preizkušnjah, potem ko je bila tretja lani v Lenzerheideju.

Kronplatz je bil zadnji ženski veleslalom na sporedu pred veleslalomom za Zlato lisico, ki bo v Mariboru 1. februarja.