Video dneva: Še sam Luka Dončić ni verjel, da je zadel tole

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je sinoči v Milwaukeeju vendarle dočakal svoj prvi trojni dvojček v severnoameriški ligi NBA, čeprav je zadel le šest od 17 metov iz igre. Ob porazu njegovega Dallasa proti Bucks (106:116), še četrtem zaporednem za Mavericks, je 19-letni Ljubljančan dosegel 18 točk, 11 skokov in deset podaj.

Dončić je v Milwaukeeju trojni dvojček dosegel pet minut in 26 sekund pred koncem tekme, ko je vpisal še manjkajočo podajo DeAndreju Jordanu, čeprav je bil zelo nenatančen pri metu iz igre.

“Danes nisem dobro igral. Zgrešil sem kar nekaj metov, ki jih ne bi smel,” je po tekmi dejal Dončić, ki je postal drugi najmlajši košarkar v ligi NBA s trojnim dvojčkom. Dosegel ga je star 19 let in 327 dni, mlajši od njega je bil le Markelle Fultz, ki je ta izvrsten dosežek dosegel deset dni mlajši. Tudi Fultzu pa je trojni dvojček uspel proti Milwaukeeju.

Dončić je v statistiko vpisal še eno ukradeno žogo in eno blokado, na parketu je preživel 33 minut. Bil je tudi najboljši strelec svoje ekipe. “Res sem slabo igral. Prišel sem sicer do trojnega dvojčka, a bi raje videl, da bi zmagali,” je bil po tekmi nezadovoljen Dončić. Jordan je končal pri dvojnem dvojčku 15 točk in 15 skokov.

Na drugi strani je bil strelsko najbolj razpoložen grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo z 31 točkami, temu je dodal še 16 skokov in pet podaj. Eric Bledsoe se je ustavil pri 21 točkah, Brook Lopez pa je desetim skokom dodal 16 točk, center Milwaukeeja je ob tem dosegel kar štiri trojke.

Miami, za katerega še vedno ne igra poškodovani slovenski organizator igre Goran Dragić, je izgubil proti Bostonu z 99:107. Za kelte, ki so slavili četrtič po vrsti, je Kyrie Irving dosegel 26 točk in 10 asistenc, Al Horford je prispeval 16 točk in 12 skokov.

V Philadelphii so domači 76ers igrali brez zvezdnika Jimmyja Butlerja, a jih to ni prav nič oviralo. Joel Embiid in Corey Brewer sta popeljala gostitelje do visoke zmage s 121:93 nad Houston Rockets.

Embiid je končal pri 32 točkah, 14 skokih in treh blokadah, zaradi težav z bolečinami v hrbtu pa je na klopi presedel celotno zadnjo četrtino.

Brewer pa je postal ljubljenec domačega občinstva sedmi dan svoje desetdnevne pogodbe. V razprodani dvorani so gledalci vzklikali njegovo ime, on se jim je oddolžil z 11 točkami, tremi skoki, dvema blokadama in dvema ukradenima žogama, ko je začel namesto Butlerja.

Štirikratni zvezdnik tekem All-Star je tekmo izpustil zaradi zvitega desnega zapestja.

James Harden je bil za rakete prvi strelec večera s 37 točkami, čeprav je prav tako zadnjo četrtino presedel na klopi.