Presenetljivo Francozu Noelu po Wengnu tudi slalomska klasika v Kitzbühlu, Hadalin 12., Kranjec 24.

Francoz Clement Noel je zmagovalec moške slalomske preizkušnje za svetovni pokal v avstrijskem Kitzbühlu. Presenetljivi zmagovalec wengenske slalomske klasike je dobil še prestižno tekmo na klasični progi Ganslern. Točke sta osvojila dva Slovenca. Štefan Hadalin je bil 12., Žan Kranjec je preizkušnjo končal na 24. mestu.

Noel je bil najhitrejši v boju za denarno nagrado v višini 84.360 švicarskih frankov. Prvi po prvi vožnji Švicar Ramon Zenhäusern je končal na šestem mestu.

Najboljši smučar zadnjih osmih sezon Avstrijec Marcel Hirscher je v finalu nadoknadil kar sedem mest. Deveti na prvi progi je bil v finalu znova najhitrejši, a mu je tako kot v Wengnu na koncu za malenkost zmanjkalo. Za Francozom je boj za prestižno zmago pred domačimi navijači izgubil za 29 stotink sekunde. Tretje mesto je pripadlo še enemu Francozu Alexisu Pinturaultu (+0,36), ki je bil tretji tudi na prvi progi.

Od slovenske trojice se je najbolje odrezal Hadalin. Dvanajsti po prvi vožnji je bil dvanajsti tudi na drugi progi za končno dvanajsto mesto (+2,15).

Najboljši Hadalinov dosežek v svetovnem pokalu ostaja osmo mesto na slalomu 20. decembra lani v Saalbachu. Je pa dvanajsto mesto najboljši dosežek 23-letnega Vrhničana na slalomih v Kitzbühlu, potem ko je bil pred dvema letoma 21.

V finale se je s 25. časom prebil tudi Žan Kranjec, ki je imel startno številko 73. V finalu je pridobil eno mesto, zaostanek Kranjca je na koncu znašal 3,52 sekunde. Jakob Špik je bil med 39 tekmovalci, ki niso končali prve vožnje.