Dominiku Parisu v Areju premierno zlato superveleslaloma na svetovnem prvenstvu, Čater na 13. mestu

Italijan Dominik Paris je zmagovalec superveleslaloma na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Areju. Devetindvajsetletni Južni Tirolec je za premierni naslov svetovnega prvaka ubral najhitrejšo linijo na zahtevni postavitvi, ki jo je premagal s časom 1:24,20 minute. Od slovenskega kvarteta je tekmo končal le Martin Čater na 13. mestu.

Tako kot ženski superveleslalom so tudi moškega zaznamovale precej majhne razlike. Po moškem superveleslalomu ne bodo podelili brona, ampak kar dve srebrni snežinki.

Le devet stotink sekunde sta bila za srebro počasnejša Francoz Johan Clarey in Avstrijec Vincent Kriechmayr. Parisov reprezentančni kolega Christof Innerhofer je na četrtem mestu zaostal 35 stotink sekunde. V eni sekundi za zmagovalcem se je zvrstilo 17 tekmovalcev.

Za najboljši slovenski dosežek oziroma edino slovensko uvrstitev je poskrbel Martin Čater, ki mu tehnično zahtevne postavitve očitno zelo ustrezajo. Za Parisom je bil počasnejši le 59 stotink sekunde. Ob prihodu v cilj je bil dvanajsti, nato pa je izgubil še eno mesto.

Pred Čatrom, ki je nastopil s številko 28, sta svoja nastopa že končala Boštjan Kline in Klemen Kosi, ki sta superveleslalom predčasno končala že po prvem merjenju vmesnega časa, potem ko sta zgrešila vrata ter odstopila.

Na startu so bili štirje Slovenci. Po Čatru se je na progo podal še Miha Hrobat, ki pa je odstopil tako kot Kline in Kosi pred njim.

Zmagovalec preizkušnje Paris je v tej zimi pred Arejem slavil na superveleslalomu in smuku v Bormiu, najhitrejši pa je bil tudi na slovitem smuku v Kitzbühelu.

Italijani imajo že dve kolajni na 45. SP v alpskem smučanju. Sofia Goggia je osvojila srebro na ženskem superveleslalomu, ko je za zlato Američanko Mikaelo Shiffrin zaostala le dve stotinki sekunde.

Kanadčan Erik Guay, ki je superveleslalom dobil na SP pred dvema letoma v St. Moritzu, ni branil zlata, saj se je pred začetkom sezone tekmovalno upokojil.