Novi veleslalomski svetovni prvak je Norvežan Henrik Kristoffersen, Kranjec 5.

Norvežan je za zlato odpeljal odlično finalno vožnjo in se s tretjega izhodišča po prvi vožnji zavihtel na prvo. Srebro je pripadlo Avstrijcu Marcelu Hirscherju, bronast je Francoz Alexis Pinturault. Najboljši Slovenec je bil Žan Kranjec na petem mestu.

“Sem zadovoljen. Prikazal sem dosti dobri vožnji. V prvi vožnji sem imel še nekaj rezerve, druga je bila boljša, proga je bila hitra, za stopničke bi moral odpeljati dve popolni vožnji. Še vedno gre pa za vrhunski rezultat,” je bila prva izjava najboljšega slovenskega veleslalomista Kranjca za TV Slovenija, ki je za zlatim Norvežanom zaostal 1,04 sekunde.

Kranjec je s petim mestom dosegel svoj najboljši dosežek na svetovnih prvenstvih. V prvi vožnji je bil šesti, v finalu pa je svoj čas izenačil z dosežkom takrat vodilnega Avstrijca Marca Schwarza, s katerim sta s razdelila peto mesto. Schwarz je bil na prvi progi komaj 16. Pred Kranjca in Schwarza se je uvrstil še Švicar Loic Meillard (+0,92).

In še zanimivost. Najboljši trije so bili najboljši trije tudi na olimpijskem veleslalomu lani v Pyeongchangu. Le da je bil takrat Hirscher zlat, Kristoffersen pa srebrn.

Hirscher je tokrat za zlatom zaostal dve desetinki, Pinturault, vodilni po prvi vožnji, pa je bil 42 stotink sekunde počasnejši od zlatega Norvežana.

V finalu sta nastopila dva Slovenca. Štefan Hadalin je tekmo končal na 22. mestu (+3,69).