Po ženskah danes veleslalom na svetovnem prvenstvu v Areju čaka še alpske smučarje, Kranjec v boj za premierno kolajno s številko 3

Na startu bodo trije Slovenci. Najboljšo startno številko ima Žan Kranjec, ki bo prvo kolajno na velikih prvenstvih napadal s startno številko 3. Štefan Hadalin, ki je v Areju osvojil kombinacijsko srebro, ima startno številko 36, Miha Hrobat pa bo nastopil kot 56.

Začetek prve vožnje bo ob 14.15, druga vožnja se bo začela ob 17.45.

Kranjec je velik dolžnik svetovnih prvenstev, pred dvema letoma v St. Moritzu je v svoji paradni disciplini odstopil.

V Are prihaja z drugačno popotnico kot pred dvema letoma v St. Moritz. Je član elitne veleslalomske sedmerice. V minuli sezoni v Alta Badii je s tretjim mestom vpisal prve stopničke, v aktualni pa je prvič okusil slast zmage, ko je bil najhitrejši na veleslalomu v Saalbachu. Na preostalih štirih specialnih veleslalomih pred Arejem je slavil Avstrijec Marcel Hirscher.

Lanski veleslalomski finale v Areju je Kranjec končal na petem mestu, pred tem je na olimpijskem veleslalomu v Pyeongchangu pristal tik pod stopničkami na četrtem mestu.

Za glavnega favorita za zlato v veleslalomu in nedeljskem slalomu velja avstrijski smučarski zvezdnik Hirscher, ki pa je pred tekmo staknil virozo, zaradi prehlada in vnetega grla je odpovedal novinarsko konferenco.

Hirscher je sicer branilec slalomskega in veleslalomskega naslova iz St. Moritza leta 2017, leto pozneje je bil v veleslalomu zlat tudi na olimpijskih igrah.

Avstrijec, devetkratni nosilec odličij s svetovnih prvenstev, dve od teh sta ekipni, je izbral startno številko 5. Kot prvi bo šel na progo Norvežan Henrik Kristoffersen.

Od Slovencev si je nastop na tekmi v kvalifikacijah ob Hrobatu prismučal tudi Klemen Kosi, ki pa se je po posvetu s trenerjem Petrom Penom odločil, da bo tekmo izpustil zaradi pričakovanih težkih pogojev na progi.