Italijanska smučarka Sofia Goggia je prepričljiva zmagovalka smuka za svetovni pokal v Crans Montani, Štuhčeva prvič p letu 2016 odstopila

Drugo mesto je osvojila domačinka Joana Hählen, tretja je bila vodilna v smukaškem seštevku letošnje sezone Avstrijka Nicole Schmidhofer, ki je po padcu Slovenke Ilke Štuhec še povečala prednost v seštevku kraljevske discipline.

V boju za mali kristalni globus v smuku tri tekme do konca sezone je slovenska smučarska šampionka danes doživela hud udarec, saj je prvič po letu 2016 na tekmi smuka odstopila. Progo Mont Lachaux se je lotila kot prva tekmovalka, v zgornjem delu ji je kazalo dobro, v sredinskem delu pa je po predolgem skoku v zavoj prišla izven linije, izgubila ravnotežje in padla.

Mariborčanka je nato z precejšnjo hitrostjo pristala v zaščitni ogradi, a je po krajšem času sama vstala in nato tudi odsmučala do ciljne arene, kjer je z nasmeškom pozdravila gledalce. Kljub temu se je kasneje odpravila v bolnišnico na preglede, saj naj bi čutila bolečine v kolenu, poroča avstrijska tiskovna agencija APA.

S progo je v nadaljevanju najbolje opravila Goggia, ki je v agresivnem snegu pokazala največ občutka ob pravi meri tveganja. Še posebej v spodnjem delu je povratnica po poškodbi v prvi polovici sezone našla največjo hitrost in ciljno črto prečkala s 0,49 sekunde prednosti pred Hählenovo. Ta je bila tri stotinke hitrejša od Schmidhoferjeva, razlike vse do petega mesta pa so bile izredno majhne.

Vodilna v seštevku smuka Schmidhoferejeva je tako še dodatno izboljšala svoje možnosti za osvojitev malega kristalnega globusa, saj ima zdaj že 70 točk prednosti pred najbližjo zasledovalko Avstrijko Ramono Siebenhofer, ki je danes osvojila 23. mesto, pred Štuhčevo pa že 83 točk.

Druga Slovenka na startni listi Maruša Ferk se ni podala na progo.