Košarkarji Dallasa doživeli najhujši poraz v letošnji sezoni

V severnoameriški košarkarski ligi NBA so košarkarji Dallas Mavericks s Slovencem Luko Dončićem doma proti Memphis Grizzlies doživeli najhujši poraz v letošnji sezoni, bilo je 111:81 za Memphis. Miami, za katerega zaradi poškodbe leve mišice na nogi slovenski košarkar Goran Dragić ni igral, je doma s 117:88 premagal Brookly Nets.

Dončić je na parketu prebil 26 minut in bil z 22 točkami najboljši strelec tekme. Temu je dodal še štiri skoke in dve podaji. Zadnjih 15 minut tekme je 20-letni Dončić presedel na klopi. Pri Memphisu je 20 točk in deset skokov dosegel Jonas Valanciunas. Domači so bili izredno nerazpoloženi, njihov odstotek meta je bil zgolj 30,6 odstoten.

“Enostavno so nas nabili. So fizična košarkarska ekipa, posebno v obrambi,” je bil po tekmi jedrnat Dončićev soigralec Tim Hardaway Jr., ki je na tekmi prispeval deset točk.

Miami z zmago ohranja upanje na osmo mesto in igranje v končnici. S 25 točkami je bil najboljši strelec tekme Kelly Olynyk, Derrick Jones Jr. je dodal 18 točk, Bam Adebayo pa kar 16 skokov. Najboljši strelec Brooklyna je bil s 15 točkami Joe Harris.

To je bila najvišja zmaga Miamija letos in najhujši poraz Brooklyna. “Danes smo iskali vse: obrambo, napad, skoke, ampak Miami je bil neverjeten. Mislim, da so nas nadigrali v vseh pogledih,” je stanje na igrišču po tekmi opisal trener gostov Kenny Atkinson.

Presenetljivo so v noči na nedeljo na gostovanju pri Phoenix Suns izgubili košarkarji L.A. Lakers. Ekipa nekdanjega slovenskega selektorja Igorja Kokoškova, ki je ob 51 porazih zmagala šele 13 v sezoni, je bila boljša s 118:109. Deandre Ayton, ki je bil zadolžen za pokrivanje prvega zvezdnika Lakersov LeBrona Jamesa, je dosegel 26 točk in deset skokov, po tekmi pa dejal: “To je bila zabavna tekma. Danes bom dobro spal.” James, ki še nikoli ni izgubil proti ekipi s tako slabim izkupičkom, je bil sicer s 27 točkami najboljši strelec tekme, temu je dodal še 16 podaj in devet skokov.

Golden State Warriors je prišel do tesne zmage s 120:117 na gostovanju pri moštvu Philadelphia 76ers. Kevin Durant je dal 34 točk, Stephan Curry, ki je v tretji četrtini igral le slabe štiri minute, pa 28. Najboljši strelec Philadelphie je bil s 25 točkami Ben Simmons.

Na tekmi med Utah Jazz in Milwaukee Bucks, ki jo je dobil domači Utah s 115:111 sta izstopala predvsem dva košarkarja. Pri gostih je 43 točk, 14 skokov in osem podaj vpisal Giannis Antetokounmpo, pri domačih pa 46 točk in šest podaj Donovan Mitchell, ki je tako postavil svoj osebni strelski rekord. Mitchell je 19 točk dosegel v zadnjih osmim minutah igre.

Dallas in Miami naslednja tekma čaka v noči na torek, ko bodo Teksačani gostovali ravno pri današnjih nasprotnikih Miamija Brookly Nets, Miami pa bo doma gostil Atlanto Hawks.