Video dneva: Dončiću na košarkarskem parketu uspeva res nemogoče

Medtem ko je že jasno, da se Dallas letos ne bo uvrstil v končnico, pa Luka Dončić še naprej navdušuje. V teksaškem derbiju s Houstonom je s petnajstimi skoki postavil osebni rekord v ligi NBA, še bolj kot to pa odmeva njegova blokada prvemu strelcu lige, Jamesu Hardnu pri njegovem značilnem "step back" metu, ter koš z druge polovice igrišča.

Dve minuti in pol pred koncem tekme se je Houstonu iztekal čas za napad, iz oči v oči pa sta se znašala James Harden in slovenski čudežni deček. Harden se je odločil za met za tri točke, pri tem uporabil svoj in tudi Dončićev značilni met, torej korak nazaj (step back), vendar tokrat neuspešno. Dončić je bil dovolj hiter, da se je dotaknil žoge in preprečil koš gostov.

Poteza oziroma posnetek sta se je hitro razširila po medmrežju in tudi Harden se po tekmi ni mogel izogniti vprašanjem o Dončiču. “Da, res je dober. Odličen ni samo zato, ker daje veliko košev, je tudi odličen podajalec. Spretno uporablja svoje telo. Zna tudi skakati. Počne veliko stvari, ki so pomembne za zmago,” je dejal Harden in dodal: “To je sicer šele njegovo prvo leto v ligi NBA, tako da ima pred seboj še dolgo pot, a začetek je izjemen.”

Dallas je imel zadnji napad za zmago. Dončić je popeljal svoje moštvo v napad, ovirali so ga trije igralci Houstona, Ljubljančan je podal do Jalena Brunsona, a mu je Chris Paul blokiral met. Houston je tako slavil s 94:93, dvoboj “kraljev step backa” pa je pripadel Dončiču – 19 točk, 15 skokov, 9 podaj, 2 blokadi, 2 ukradeni žogi. Harden je zbral 20 točk, 5 skokov in 4 podaje.

Dallas je izgubil desetič v zadnjih enajstih tekmah in petič v nizu, Dončič, ki je med tekmo zadel tudi met s svoje polovice igrišča, vendar to že potem, ko je ena od ekip vzela minuto odmora, pa je sedemnajstič v karieri v ligi NBA dosegel dvojnega dvojčka.

Veliko več možnosti za končnico ima Miami, ki je sinoči klonil proti Torontu s 104:125. Miami ima sicer le štiri zmage več od Dallasa, a medtem ko Mavericks zasedajo predzadnje, štirinajsto mesto na zahodu, je Heat trenutno na osmem mestu na vzhodu.

Goran Dragić je dosegel enajst točk in zbral štiri skoke ter tri asistence. Po tekmi je priznal, da jih je Toronto nadigral v vseh pogledih. “Dobro smo se pripravili, zavedali smo se, da igrajo hitro, vendar smo bili enostavno prepočasni. Vedno smo bili korak prekratki, tako da so z lahkoto zadevali z razdalje in pod košem.”

Miami ima pred seboj še tri tekme v domači dvorani American Airlines, prav naslednja proti Detroitu pa je lahko ena od določilnih na poti med osem najboljših ekip na vzhodu. “Za nas je to tekma, ki jo moramo dobiti. Detroit je nekaj zmag pred nami, hkrati pa v medsebojnih dvobojih vodi z 2:1,” je dodal Dragić.