Dragićevemu Miamiju v boju za končnico zmanjkuje časa

V severnoameriški košarkarski ligi NBA potekajo sklepni boji za mesta v končnici. Košarkarji Miami Heat so v boju za osmo mesto v vzhodni konferenci izgubili tekmo proti Boston Celtics s 102:112. Goran Dragić je v 37 minutah na parketu prispeval 11 točk, pet podaj in dva skoka.

V boju za osmo mesto na vzhodu je tekmec Miamija Orlando Magic zmagal doma proti New York Knicks s 114:100. Orlando, ki je skočil na osmo mesto, ki še pelje v končnico, ima eno zmago več od Miamija, ki ima na trenutno devetem mestu na svojem računu 38 zmag in 40 porazov.

Do konca rednega dela sezone ima Miami še tri tekme, Orlando pa dve.

Ponoči je pod obroči zaigral še en Slovenec Luka Dončić, ki je kandidat za naziv najboljšega novinca leta v ligi NBA. Dončić je z Dallas Mavericks, ki je že zdavnaj izpadel iz bojev za končnico, izgubil proti ekipi Minnesota Timberwolves z majhno razliko s 108:110.

Dončić je bil najboljši posameznik Dallasa s 27 točkami, 12 skoki in šestimi podajami, a je zgrešil mogoče odločilno trojko (106:106) dobro minuto pred koncem obračuna.