Slovenski odbojkarji prvič poraženi na EP, do zmage Turki

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je v četrti tekmi skupine C evropskega prvenstva zabeležila prvi poraz, ko jo je v Ljubljani s 3:1 premagala Makedonija. V drugi, večerni tekmi skupine, je Turčija ugnala Belorusijo s 3:1.

Za Slovence, ki proti Makedoncem niso našli svojega ritma, poraz ni bil usoden. Še vedno imajo nekaj možnosti za prvo mesto v skupini, a bodo morali za tak razplet premagati Rusijo, vodilno v skupini. Tekma bo v sredo in je razprodana, kar pomeni, da bo Arena Stožice gostila 11.250 gledalcev. Rusi imajo v skupini 12 točk, Slovenci devet, na tretje mesto pa so napredovali Turki, ki imajo tako kot četrti Makedonci šest točk.

Osmino finala imajo Slovenci že nekaj časa zagotovljeno, tako kot v skupini A Francija in Italija. Prva je bila tokrat prosta in na prvenstvu še ni izgubila niza, Italijani pa imajo po zmagi nad Bolgarijo prav tako 12 točk. Po izgubljenem prvem nizu so naslednje tri dobili Italijani, kljub porazu pa so si Bolgari z devetimi točkami prav tako že zagotovili osmino finala. Takoj za njimi so Portugalci, ki so s 3:1 odpravili Grke, ki imajo na predzadnjem mestu skupine prav tako tri točke.

V skupini B je v Bruslju na čelu Belgija, ki je s 3:0 gladko odpravila tretjeuvrščeno Slovaško in prišla do enajste točke. Tri manj imajo Srbi, ki pa so bili na prvih treh tekmah prvenstva prav tako kot Belgijci neporaženi. Obe vodilni ekipi sta tako že med tistimi, ki bodo igrali v osmini finala. Slovaška ima pet točk in tekmo več od naslednje ekipe na lestvici Nemčije. Do prvih treh točk so prišli Španci, ki so v dramatični tekmi s 3:2 ugnali Avstrijce.

Svetovni prvaki Poljaki so na čelu skupine D, ki poteka na Nizozemskem, in imajo v njej edini popoln izkupiček 12 točk. V svojem četrtem obračunu so nadigrali Črnogorce s 3:0. Sledijo jim gostitelji Nizozemci, ki so jim zadnjeuvrščeni Estonci odvzeli niz, drugega na EP. A so tudi Nizozemci že napredovali. Na tretjem mestu je s šestimi točkami tokrat prosta Ukrajina.