Dragić in Čančar igrala, Dončić na klopi

Klubi v severnoameriški košarkarski ligi NBA igrajo pripravljalne tekme za novo sezono, ki se bo začela 22. oktobra. Miami Heat Gorana Dragića je na Floridi gostil San Antonio Spurs in zmagal s 107:89. Dragić je tekmo začel na klopi in na koncu v 20 minutah zbral osem točk, tri skoke in štiri podaje. Prve točke v NBA je dosegel Vlatko Čančar.

Čančar je član moštva Denver Nuggets, ki je gostoval v Portlandu in domače Trail Blazers premagal s 105:94. Čančar je odigral šest minut pripravljalne tekme in v tem času dosegel dve točki ter po en skok in podajo.

Na novo sezono se intenzivno pripravljajo tudi pri Dallas Mavericks, ki so gostovali v Oklahomi in izgubili s 104:119. Najboljši novinec minule sezone Luka Dončić ni stopil na parket, saj mu je trener, kot tudi novi okrepitvi Kristapsu