Dragić zaradi poškodbe ni igral, minuta za Čančarja

Ekipa Miami Heat je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma izgubila proti Los Angeles Clippers s 117:122. Goran Dragić zaradi poškodbe leve mečne mišice za Miami ni igral. Moštvo Denver Nuggets je v New Orleansu premagalo Pelicans s 113:106, za zmagovite goste je Vlatko Čančar v minuti igre ujel žogo in ostal brez točke.

Kawhi Leonard je prvič v karieri dosegel trojni dvojček s 33 točkami ter po 10 skoki in podajami. S tem je poskrbel za šele drugi poraz Miamija na domačem parketu v sezoni. Oba sta mu jih prizadejali ekipi iz Los Angelesa, Lakers so slavili 13. decembra.

Leonard je kar 17 točk nanizal v odločilni tretji četrtini, ko so gosteje zaostanek petih točk preobrnili v prednost petnajstih. Landry Shamet je za zmagovalce dodal 22 točk, z dvema manj je bil prvi strelec domačih Jimmy Butler, ki je temu dodal še osem skokov in sedem podaj, preden je zaradi poškodbe gležnja v zadnjem delu predčasno končal tekmo.

Srb Nikola Jokić s 27 točkami in 12 skoki vodil Denver do zmage v New Orleansu, tudi Michael Porter in Torrey Craig, oba sta zmogla po 5 točk in 10 skokov, sta dosegla dvojna dvojčka. Pri domačih je bil z 18 točkami najučinkovitejši JJ Redick. Prvi novinec nabora lige pred sezono, Zion Williamson, je na svoji drugi tekmi sicer še drugič izgubil, a je v 21 minutah zbral z devetih metov sedemkrat zadel za 15 točk in šest skokov.

Russell Westbrook je bil s 45 točkami najzaslužnejši za zmago Houston Rockets s 131:124 nad Minnesoto Timberwolves, ki je klonila osmič v nizu. Za poraženo domačo zasedbo je Karl-Anthony Towns vpisal 30 točk. Zvezdnik James Harden je za goste zgrešil vseh šest metov za tri točke in končal pri 12 točkah, kar je najmanj v sezoni.

Nocoj ob 23. uri po slovenskem času bodo igralci Utah Jazz gostili Dallas Mavericks Luke Dončića, tretjega slovenskega igralca v najmočnejši košarkarski ligi na svetu.