Goran Dragić najboljši strelec Miamija ob porazu

Slovenski košarkar Goran Dragić je bil s 27 točkami najboljši strelec ekipe Miami Heat, a je ta v severnoameriški ligi NBA na gostovanju pri Portland Trail Blazers vseeno izgubila s 109:115. Dragić je na parketu prebil 31 minut in v statistiko vpisal še sedem podaj, štiri skoke in eno ukradeno žogo.

Pri domačih je Damian Lillard dosegel 33 točk ter temu dodal še osem podaj in štiri skoke. Gary Trent Jr. je k zmagi prispeval 22 točk, Hassan Whiteside pa je proti svoji nekdanji ekipi vknjižil 11 točk in 17 skokov.

Pri Miamiju sta manjkala Jimmy Butler in Tyler Herro, v dresu vročice pa se je prvič predstavil Andre Iguodala, ki je dosegel dve točki. Duncan Robinson je vpisal 19 točk, a le štiri v drugem polčasu.

Miami, ki ostaja četrto moštvo vzhoda, prihodnja tekma čaka že v noči na torek, ko bo gostoval pri zadnji ekipi lige Golden State Warriors. V noči na torek nova tekma čaka tudi Dallas Mavericks Luke Dončića in Denver Nuggets Vlatka Čančarja. Dallas bo gostil Utah Jazz, Denver pa San Antonio Spurs.