Po prvi vožnji vodi Swenn Larssonova, Hrovatova deseta

V Kranjski Gori je končana prva vožnja slaloma za svetovni pokal v alpskem smučanju. Dobila jo je Švedinja Anna Swenn Larsson s časom 53,89 sekunde pred drugo Norvežanko Nino Haver-Loeseth (+0,50) in tretjo Švicarko Wendy Holdener (+0,61). Pred drugo vožnjo je najboljša Slovenka Meta Hrovat (+2,09) na desetem mestu.

V soboto na veleslalomu tretja Hrovatova se je pogumno spopadla s prvo postavitvijo, a nekaj napak pred zadnjo prelomnico in na zadnji strmini jo je malce oddaljilo od višje uvrstitve. V drugi vožnji bo skušala 21-letnica iz neposredne bližine prizorišča tekem za svetovni pokal v Kranjski Gori popraviti letošnjo najboljšo slalomsko uvrstitev iz avstrijskega Lienza, ko je bila prav tako deseta.

V drugo vožnjo, ki se bo začela ob 13.45, bo od slovenskih predstavnic nastopila še Ana Bucik (+2,83), ki je imela številko 29, prvo vožnjo pa je končala na 19. mestu. Njena najboljše letošnja slalomska uvrstitev je sicer 18. mesto, ki ga je dosegla v avstrijskem Flachauu.

Z zahtevno vitranško strmino, odstopilo je namreč 18 od 63 smučark, so se spopadle še štiri Slovenke, in sicer Maruša Ferk, Neja Dvornik, Klara Livk in Nika Murovec, a so bile prepočasne za uvrstitev med trideset najboljših.

Ferkova (+4,12) je bila 36., Klara Livk (+4,24) 38., Neja Dvornik (+4,31) 40., Nika Murovec (+9,26) pa zadnja od uvrščenih tekmovalk na 45. mestu. Za nastop v finalu je bilo treba smučati hitreje od časa 57,58.

V Kranjski Gori, ki je zaradi neugodnega vremena vskočila namesto tradicionalnega kraja izvedbe zlate lisice Maribora, zaradi smrti očeta Jeffa ne nastopa najboljša v skupnem seštevku ter v slalomski razvrstitvi Američanka Mikaela Shiffrin.