Slalomska zmaga Vlhovi, Hrovatova 11.

Slalom svetovnega pokala v Kranjski gori in skupno zmago na tekmovanju za 56. Zlato lisico si je zagotovila Slovakinja Petra Vlhova. Po polovici vodilna Švedinja Anna Swenn Larsson je bila odlično na progi, a pred ciljem naredila napako in odstopila. Slovenki Meta Hrovat in Ana Bucik sta v finalu pokvarili svoji uvrstitvi.

Vlhova je do 14. zmage v karieri prišla s popolnim napadom v drugi vožnji, potem ko je bila po prvi četrta.

Drugo mesto je osvojila po prvi vožnji Švicarka Wendy Holdener (+0,24), tretje pa Avstrijka Katharina Truppe (+0,89), ki se je na stopničke prebila iz petega mesta.

Larssonova je bila tudi v drugo odlično na poti, imela več kot sekundo prednosti pred zadnjo strmino, potem pa je naredila napako, padla in končala ob progi.

V soboto na veleslalomu tretja Hrovatova je bila po prvi vožnji deseta, na koncu pa osvojila 11. mesto, tako da njena najboljša letošnja slalomska uvrstitev ostaja deseto mesto iz avstrijskega Lienza.

V drugi vožnji je svojo uvrstitev pokvarila tudi druga slovenska finalistka Bucikova, ki je iz 19. zdrsnila na 21. mesto. Njena najboljše letošnja slalomska uvrstitev je sicer 18. mesto, ki ga je dosegla v avstrijskem Flachauu.

V Kranjski Gori, ki je zaradi neugodnega vremena vskočila namesto tradicionalnega kraja izvedbe zlate lisice Maribora, zaradi smrti očeta Jeffa ne nastopa najboljša v skupnem seštevku Američanka Mikaela Shiffrin.

Američanka je po zmagi izgubila vodstvo v slalomskem seštevku, kjer ima zdaj Slovakinja pred zadnjimi tremi slalomi 20 točk prednosti.

Z zahtevno vitranško strmino, odstopilo je namreč 18 od 63 smučark, so se v prvi vožnji spopadle še štiri Slovenke, in sicer Maruša Ferk, Neja Dvornik, Klara Livk in Nika Murovec, a so bile prepočasne za uvrstitev med trideset najboljših.

Ferkova (+4,12) je bila 36., Klara Livk (+4,24) 38., Neja Dvornik (+4,31) 40., Nika Murovec (+9,26) pa zadnja od uvrščenih tekmovalk na 45. mestu. Za nastop v finalu je bilo treba smučati hitreje od časa 57,58.

Alpske smučarke se zdaj selijo v Crans Montano, kjer jih prihodnji konec tedna čakajo tekme hitrih disciplin. Naslednji tekmi v tehničnih disciplinah pa bosta v začetku marca v nemškem Ofterschwangu.