Avstrija v Maroko po svoje državljane poslala izredno letalo; na krovu tudi Slovenca

Avstrija je danes poslala izredno letalo v Maroko. To bo še danes v domovino prepeljalo avstrijske turiste, ki so obtičali v tej severnoafriški državi. Poleg Avstrijcev bodo na krovu tudi drugi državljani Evropske unije, ki so zaprosili za vrnitev v EU; med njimi sta tudi dva slovenska državljana.

Letalo naj bi na Dunaju pristalo predvideno okoli 21. ure. Na krovu je po poročanju avstrijske tiskovne agencije APA okoli 200 ljudi, ki so morali pred tem opraviti zdravstveni pregled. Ob vrnitvi jim svetujejo domačo karanteno.

V Maroku so obtičali tudi Slovenci. Na zunanjem ministrstvu so potrdili, da sta se na izredno letalo avstrijske letalske družbe Austrian Arilines vkrcala tudi dva slovenska državljana. Za ostale Slovence si na MZZ v sodelovanju z evropskimi partnerji prizadevajo, da bi se čim prej vrnili domov.

EU namerava zaradi pandemije novega koronavirusa za 30 dni zapreti svoje zunanje meje. Številne države sedaj skušajo v domovino vrniti svoje državljane, ki so obtičali v tujini.

Povezane teme

Avstrija, koronavirus, maroko, novi koronavirus, Slovenija, turizem
Aktualno

Zaradi koronavirusa odpovedan letošnji Pohod ob žici

Organizatorji vsakoletne tradicionalne športno-rekreativne prireditve, ki zaznamuje pomlad v Ljubljani, so bili zaradi epidemije koronavirusa odpovedati letošnji, 64. Pohod – Pot ob žici in Tek trojk. Vest o odpovedi so objavili na uradni spletni strani pohod.si. Ob tem so zagotovil, da bo prireditev prihodnje leto med 6. in 8. majem.

Rubrika Aktualno

Aktualno

Ministrstvo Slovence spodbuja: “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize”

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano spodbuja prebivalce Slovenije, ki imajo možnost za obdelavo vrtov, gredic in njiv, naj to v čim večji možni meri izkoristijo. “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize,” so zapisali v današnjem sporočilu za javnost.

Aktualno

Vreme: Pretežno jasno bo

Danes bo pretežno jasno, čez dan bo predvsem v vzhodnih krajih občasno zmerno oblačno. Ponekod bo še pihal veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem do 12 stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.

Aktualno

V UKC Maribor nov vnos virusa v območje brez okužbe

V Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Maribor so zabeležili nov vnos virusa covid-19 v območje, kjer se zdravijo bolniki z drugimi boleznimi in brez okužbe. Okuženi je bil bolnik s hudimi poškodbami prsnega koša. Prvo testiranje na okužbo z novim koronavirusom je pokazalo, da je negativen, po drugem testu pa se je izkazalo, da je pozitiven.