Fifa bo Svetovni zdravstveni organizaciji donirala 10 milijonov dolarjev

Mednarodna nogometna zveza (Fifa) se je v luči prestavljenega evropskega in južnoameriškega prvenstva odločila prestaviti novo klubsko svetovno prvenstvo, ki ga je načrtovala za poletje 2021. Obenem je Fifa Svetovni zdravstveni organizaciji v boju proti novemu koronavirusu donirala 10 milijonov dolarjev, so še sporočili v izjavi za javnost.

Fifa je v izjavi, pod katero se je podpisal predsednik Gianni Infantino, sporočila, da je seznanjena z odložitvijo evropskega in južnoameriškega prvenstva ter da odločitev Uefe in Conmebola sprejema.

Ob tem so potrdili, da bo novo klubsko SP, načrtovano za poletje 2021 prestavljeno bodisi kasneje v leto 2021 bodisi na poletje 2022 ali 2023. Nadalje so sporočili, da so v stiku s kitajsko vlado ter tamkajšnjo nogometno zvezo za morebitno prestavitev klubskega svetovnega prvenstva v zdajšnji obliki, načrtovanega za december 2020.

Infantino je še zapisal, da je glavna skrb v tem trenutku zdravje vseh nogometnih deležnikov, navijačev, igralcev in ostalih, zato so Svetovni zdravstveni organizaciji in njenemu solidarnostnemu skladu nakazali donacijo v višini 10 milijonov dolarjev, s čimer želijo pri Fifi pomagati v boju s covidom-19.

V svetu je doslej bilo zabeleženih več kot 190.000 pozitivnih primerov okužbe z novim koronavirusom ter 7527 smrtnih primerov.

Povezane teme

FIFA, nogomet, Svetovna zdravstvena organizacija
Aktualno

Svetovna zdravstvena organizacija odsvetuje splošno uporabo zaščitnih mask v pandemiji covida-19

Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) odsvetuje splošno uporabo zaščitnih mask v pandemiji covida-19 razen pri okuženih oz. obolelih. Kot je danes v Ženevi dejal direktor WHO za nujno pomoč Michael Ryan, namreč ni dokazov, da nošenje zaščitne maske koristi. Prinaša pa dodatno tveganje, če si ljudje narobe snamejo masko in se pri tem okužijo.

Aktualno

Nogometni klubi v Nemčiji nižajo plače igralcem

Nogometaši nemških klubov v teh dneh tesno sodelujejo z upravami in s pristankom na nižanje plač pomagajo klubom pri obstanku, poroča nemški časnik Bild. Samo v münchenskem Bayernu, kjer so v minuli sezoni za plače porabili več kot 336 milijonov evrov, so nogometaši pristali na 20 odstotno znižanje plač.

Aktualno

Lewandovski in soproga donirala milijon evrov za boj proti koronavirus: “Danes vsi igramo za isto moštvo in moramo biti močni v tem boj,”

Poljski nogometni reprezentant Robert Lewandovski in njegova soproga Ana sta za odziv na pandemijo novega koronavirusa podarila milijon evrov. “Upam, da se bomo kmalu vrnili v normalno življenje … Danes vsi igramo za isto moštvo in moramo biti močni v tem boju,” je za nemški Bild povedal zvezdniški napadalec Bayerna iz Münchna.

Aktualno

Uefa preložila nogometno evropsko prvenstvo na leto 2021

Evropska nogometna zveza (Uefa) je letošnje evropsko prvenstvo, ki bi moralo biti med 12. junijem in 12. julijem v 12 evropskih mestih, preložila na poletje 2021, poročajo svetovni mediji, še pred izvršnim odborom Uefe pa je vest na Twitterju potrdila tudi norveška nogometna zveza. Vzrok za preložitev je pandemija novega koronavirusa.

Rubrika Aktualno

Aktualno

Ministrstvo Slovence spodbuja: “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize”

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano spodbuja prebivalce Slovenije, ki imajo možnost za obdelavo vrtov, gredic in njiv, naj to v čim večji možni meri izkoristijo. “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize,” so zapisali v današnjem sporočilu za javnost.

Aktualno

Vreme: Pretežno jasno bo

Danes bo pretežno jasno, čez dan bo predvsem v vzhodnih krajih občasno zmerno oblačno. Ponekod bo še pihal veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem do 12 stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.

Aktualno

V UKC Maribor nov vnos virusa v območje brez okužbe

V Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Maribor so zabeležili nov vnos virusa covid-19 v območje, kjer se zdravijo bolniki z drugimi boleznimi in brez okužbe. Okuženi je bil bolnik s hudimi poškodbami prsnega koša. Prvo testiranje na okužbo z novim koronavirusom je pokazalo, da je negativen, po drugem testu pa se je izkazalo, da je pozitiven.