Vreme: Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, ki bo popoldne naraščala

Manjše padavine se bodo dopoldne pojavljale predvsem v južnih krajih, popoldne in zvečer tudi drugod. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19 stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.

Ponoči bodo občasne padavine, meja sneženja se bo ponekod v notranjosti Slovenije spustila do nižin. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem bo začela pihati zmerna do močna burja.

V nedeljo dopoldne bodo padavine večinoma ponehale. Popoldne se bo ponekod na vzhodu in na Primorskem delno zjasnilo. Pihal bo okrepljen severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 4, v alpskih dolinah malo pod 0, na Primorskem do 8, najvišje dnevne temperature od 1 do 8, na Primorskem okoli 11 stopinj.

Opozorilo: Razglašena je velika požarna ogroženost naravnega okolja.

Obeti: V ponedeljek in torek bo na zahodu pretežno jasno. Drugod bo zmerno do pretežno oblačno, v torek bo ponekod na vzhodu rahlo snežilo. Še bo vetrovno in mrzlo.

Vremenska slika: Nad vzhodno Evropo je šibko ciklonsko območje z vremensko fronto, ki bo v noči na nedeljo od severa prešla naše kraje. Pred njo z jugozahodnikom k nam še priteka dokaj topel in razmeroma suh zrak.

Napoved za sosednje pokrajine: Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Manjše krajevne padavine se bodo dopoldne pojavljale v krajih južno in zahodno od nas, popoldne in zvečer ter v noči na nedeljo pa tudi drugod. V nedeljo bodo ponekod v krajih južno od nas in v Alpah še rahle padavine, v krajih vzhodno od nas se bo delno zjasnilo. Ob Jadranu bo pihala zmerna, v Kvarnerju močna burja.

Napoved vpliva vremena na počutje: Danes se bo obremenitev krepila, vpliv vremena na počutje bo zmerno obremenilen. Pri občutljivih ljudeh se bo obremenitev najpogosteje kazala kot povečan notranji nemir, razdražljivost, manjše motnje v spanju in hitrejša utrujenost.

Povezane teme

Slovenija, vreme
Aktualno

Zaradi koronavirusa odpovedan letošnji Pohod ob žici

Organizatorji vsakoletne tradicionalne športno-rekreativne prireditve, ki zaznamuje pomlad v Ljubljani, so bili zaradi epidemije koronavirusa odpovedati letošnji, 64. Pohod – Pot ob žici in Tek trojk. Vest o odpovedi so objavili na uradni spletni strani pohod.si. Ob tem so zagotovil, da bo prireditev prihodnje leto med 6. in 8. majem.

Aktualno

Ministrstvo Slovence spodbuja: “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize”

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano spodbuja prebivalce Slovenije, ki imajo možnost za obdelavo vrtov, gredic in njiv, naj to v čim večji možni meri izkoristijo. “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize,” so zapisali v današnjem sporočilu za javnost.

Rubrika Aktualno

Aktualno
koronavirus v sloveniji

Okužen morda kršil karanteno in pristal na izolski urgenci

V Zdravstvenem domu Lucija so dopoldne prejeli klic na pomoč od moškega, ki je bil na testu pozitiven na novi koronavirus in je morda kršil karanteno z odhodom na vikend v piransko občino, poročajo Primorske novice. Zaradi poslabšanja zdravja so ga morali z vikenda z rešilcem odpeljati na izolsko urgenco, od tam pa infekcijsko kliniko v Ljubljani.