Zdravniki po vsem svetu pozivajo: “Ostanite doma, mi ne moremo!”

Medicinsko osebje v Sloveniji in po svetu poziva, da je koronavirus bolj nalezljiv, kot si predstavljamo.

Ljudje, ki delajo v zdravstvu, si ne morejo privoščiti, da ostanejo doma, saj morajo delati – za dobro nas vseh. Najmanj, kar lahko za njih in ostale ljudi, ki morajo delati – prodajalci, vozniki, policisti …, lahko storimo, je, da ostanemo doma in gremo ven samo v nujnih primerih.

Zdravniki in medicinske sestre po vsem svetu pozivajo: “Ostani doma, ker mi ne moremo!”, “Mi smo v službi za vas, vi ostani doma za nas “, #StayHomeForUs.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UKC Ljubljana (@ukc_ljubljana) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SAND ZERDA (@sand.zerda) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brené Brown (@brenebrown) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elle 🌿 (@freckled.mama.13) on

Povezane teme

koronavirus, ostanimo doma, Slovenija
Aktualno

Zaradi koronavirusa odpovedan letošnji Pohod ob žici

Organizatorji vsakoletne tradicionalne športno-rekreativne prireditve, ki zaznamuje pomlad v Ljubljani, so bili zaradi epidemije koronavirusa odpovedati letošnji, 64. Pohod – Pot ob žici in Tek trojk. Vest o odpovedi so objavili na uradni spletni strani pohod.si. Ob tem so zagotovil, da bo prireditev prihodnje leto med 6. in 8. majem.

Aktualno

Ministrstvo Slovence spodbuja: “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize”

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano spodbuja prebivalce Slovenije, ki imajo možnost za obdelavo vrtov, gredic in njiv, naj to v čim večji možni meri izkoristijo. “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize,” so zapisali v današnjem sporočilu za javnost.

Rubrika Lifestyle

Lifestyle

Novi koronavirus mutiral že vsaj 8-krat

Kakor je značilno za viruse tudi pri novem koronavirusu prihaja do mutacij. Znanstveniki in zdravstveni strokovnjaki ugotavljajo, da trenutno med ljudmi po svetu kroži osem sevov virusa, ki je sprožil pandemijo. Dobra novica ob tem je, da nobeden izmed njih ni bolj smrtonosen od drugih.