Na Primorskem vse do jutri zjutraj močni sunki burje

Do ponedeljka zjutraj bo burja na Primorskem v sunkih na izpostavljenih mestih presegala hitrost 100 kilometrov na uro. Nato bo nekoliko oslabela in se znova okrepila v noči na torek, na svoji spletni strani opozarja Agencija RS za okolje (Arso). Tudi ponekod drugod po Sloveniji bo zelo vetrovno.

Predvsem na vzhodu države bodo od ponedeljka zvečer do torka dopoldne sunki severnega vetra dosegali okoli 70 kilometrov na uro.

Sicer Prometno-informacijski center za državne ceste poroča, da je na vipavski hitri cesti med priključkoma Selo in razcepom Nanos ter na regionalni cesti Podnanos-Vipava prepovedan promet za kamp prikolice, hladilnike in vozila s ponjavami. Na regionalni cesti Vipava-Ajdovščina pa je prepovedan promet za kamp prikolice, hladilnike in vozila s ponjavami do osmih ton.

Po napovedih Arsa se bo vreme dopoldne postopno delno razjasnilo, popoldne pa bo v notranjosti nastalo nekaj spremenljive oblačnosti. Najvišje dnevne temperature bodo od štiri do sedem, na Primorskem okoli 12 stopinj Celzija.

V ponedeljek bo na zahodu države sončno. Drugod bo deloma jasno, predvsem na vzhodu bo občasno tudi pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od minus osem do minus dve, na Primorskem okoli dve, najvišje dnevne od dve do pet, na Primorskem pa do deset stopinj Celzija.

Povezane teme

burja, Slovenija, vreme
Aktualno

Ministrstvo Slovence spodbuja: “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize”

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano spodbuja prebivalce Slovenije, ki imajo možnost za obdelavo vrtov, gredic in njiv, naj to v čim večji možni meri izkoristijo. “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize,” so zapisali v današnjem sporočilu za javnost.

Aktualno

Vreme: Pretežno jasno bo

Danes bo pretežno jasno, čez dan bo predvsem v vzhodnih krajih občasno zmerno oblačno. Ponekod bo še pihal veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem do 12 stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.

Aktualno

V UKC Maribor nov vnos virusa v območje brez okužbe

V Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Maribor so zabeležili nov vnos virusa covid-19 v območje, kjer se zdravijo bolniki z drugimi boleznimi in brez okužbe. Okuženi je bil bolnik s hudimi poškodbami prsnega koša. Prvo testiranje na okužbo z novim koronavirusom je pokazalo, da je negativen, po drugem testu pa se je izkazalo, da je pozitiven.

Rubrika Aktualno

Aktualno

Na Hrvaškem od danes naprej drive-in testiranje na Covid-19

Na Hrvaškem so v zadnjih 24 urah zabeležili 77 novih primerov okužbe z novim koronavirusom, skupaj se je doslej okužilo 867 ljudi. Začeli so tudi s t. i. drive-in testiranjem, s čimer želijo pospešiti odkrivanje novih okužb in povečati število testiranih oseb. Doslej so opravili več kot 7000 testov, od tega v zadnjem dnevu več kot 600.