Športni svet se klanja Goranu Dragiću: z izjemno predstavo Miami popeljal do polfinala (video)

Goran Dragić popeljal Miami v konferenčni polfinale.

Košarkarji Miami Heat so se prvič po štirih letih uvrstili v konferenčni polfinale lige NBA. V prvem krogu na vzhodu so pometli z Indiano Pacers s 4:0, njihov naslednji tekmec pa bo najverjetneje najuspešnejša ekipa rednega dela Milwaukee Bucks. Znova je blestel Goran Dragić, ki je dosegel 23 točk, od tega trinajst v zadnji četrtini.

Kapetan zlate slovenske reprezentance je bil s tem najboljši strelec tekme. Ob metu 10:21 iz igre – trojke 1:6, je v 35 minutah zbral pet skokov, tri podaje in eno ukradeno žogo.

Poleg Dragića sta izstopala še Tyler Herro s 16 točkami in Bam Adebayo, ki je 14 točkam dodal 19 skokov. Prvi strelec moštva v rednem delu Jimmy Butler je zbral le šest točk, saj si je že v prvi četrtini poškodoval ramo. V nadaljevanju tekme se je sicer vrnil na parket, a njegova pomoč soigralcem ni bila potrebna, saj Indiana ni bila dorasel tekmec. Sredi tretje četrtine je Miami vodil že s 60:47.

Goran Dragić je ob koncu tretje četrtine prehitel sireno in po skoku na svojo odbito žogo zadel za 70:62. 34-letni Ljubljančan je na vseh štirih tekmah letošnje končnice dosegel vsaj dvajset točk, ameriški košarkarski strokovnjaki pa izpostavljajo njegovo ključno vlogo pri dobri kemiji znotraj moštva.

Dragić je svojo kakovost tokrat pokazal v zadnjih desetih minutah. Z desetimi zaporednimi točkami je Miami popeljal do vodstva 86:76, zasluženo zmago ekipe iz Floride pa je potrdil dobro minuto pred koncem s črte prostih metov.

Milwaukee je po šokantnem uvodnem porazu v seriji proti Orlandu dobil tretjo tekmo v nizu in je le še zmago oddaljen od dvoboja z Miamijem. Tokrat je “domačine” premagal s 121:106.

Bucks so odpor tekmeca strli na začetku zadnje četrtine, ko so z delnim izidom 18:2 povedli s 102:83. Giannis Antetokounmpo je dosegel 31 točk (15 skokov, 8 podaj), Khris Middleton pa jih je dodal enaindvajset.

Za ogled vstavljene vsebine morate omogočiti shranjevanje piškotkov v napravi

Na zahodu so Los Angeles Lakers brez težav prišli do vodstva 3:1 v seriji proti Portlandu (135:115) – LeBron James je dosegel 30 točk, Oklahoma City Thunder pa je premagala Houston Rockets (117:114) in izenačila rezultat v seriji na 2:2.

Junaka zmage sta bila Dennis Schröder, ki je zbral 30 točk, ter Chris Paul, ki jih je dodal 26. Na drugi strani je bil ob odsotnosti Russella Westbrooka (mečna mišica) prvi strelec Houstona James Harden z 32 točkami, 15 podajami in osmimi skoki.

Danes sta v Orlandu na sporedu le dve tekmi. Utah Jazz bo skušal priti do konferenčnega polfinala, saj proti Denverju vodi s 3:1, ob 3.00 zjutraj po slovenskem času pa si bosta znova nasproti stala Dallas Mavericks in Los Angeles Clippers. Rezultat v seriji je po izjemni predstavi Luke Dončića na tretji tekmi izenačen na 2:2.