Dragić v polfinalu z Milwaukeejem

Košarkarski moštvi Milwaukee Bucks in Los Angeles Lakers sta se po zmagah na peti tekmi uvrstili v konferenčni polfinale severnoameriške lige NBA. Milwaukee je ugnal Orlando Magic s 118:104 in bo v polfinalu vzhoda igral z Miami Heat slovenskega zvezdnika Gorana Dragića. Jezerniki so po zmagi s 131:122 izločili Portland Trail Blazers.

Milwaukee je po porazu na prvi tekmi dobil naslednje štiri in si priigral obračun z Miamijem v polfinalu vzhodne konference. Na peti tekmi je imel po polčasu nadzor nad dogajanjem na parketu, saj ga je dobil za 17 točk. Toda “domačini” iz Orlanda, kjer poteka nadaljevanje tekmovanja v ligi NBA po koronavirusnem premoru, so se v zadnji četrtini približali na vsega tri točke razlike (96:93).

Vseeno najboljše moštvo rednega dela lige ni dovolilo preobrata in presenečenja. Grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo je ob zmagi v vsega 28 minutah (imel je težave z osebnimi napakami) dosegel 28 točk ob 17 skokih, Khris Middleton je dodal 21 točk. Pri poražencih je bil znova najboljši strelec Črnogorec Nikola Vučević z 22 točkami.

Dvoboj je s 4:1 v zmagah dobil tudi Los Angeles s svojim zvezdniškim dvojcem. Anthony Davis se je na koncu ustavil pri 43 točkah, medtem ko je LeBron James moštvu pomagal s trojnim dvojčkom. Dosegel je 36 točk ter po deset skokov in podaj. Iz igre sta skupaj zadela kar 28 od 37 metov. Pri poražencih je CJ McCollum brez pomoči poškodovanega Damiana Lillarda dosegel 36 točk, Carmelo Anthony jih je dodal 27.

Lakers še čakajo svojega nasprotnika v konferenčnem polfinalu. Bližje temu so košarkarji Houston Rockets, ki so na peti tekmi zanesljivo ugnali moštvo Oklahoma City Thunder. Pri raketah se je po težavah s stegensko mišico vrnil Russell Westbrook. Zadel je vsega tri od 13 metov iz igre in dosegel sedem točk.

Vseeno so rakete zanesljivo slavile zmago s 114:80. Drugi polčas so dobile s 66:35 in so zdaj le še zmago oddaljene od polfinalnega obračuna z jezerniki. James Harden je v 28 minutah na parketu zadel 11 od 15 metov iz igre in se ustavil pri 31 točkah, Robert Covington jih je dodal 22. Pri Oklahomi izrazito razpoloženih košarkarjev ni bilo, s klopi pa je 19 točk prispeval Dennis Schröder.

Dallas Mavericks Luke Dončića bodo danes ob 21.30 brez Kristapsa Porzingisa skušali izsiliti odločilno sedmo tekmo proti Los Angeles Clippers. Medtem je že znan razpored tekem v konferenčnem polfinalu vzhoda. Ob 19. uri bo na vrsti prva tekma med Toronto Raptors in Boston Celtics, v noči na torek bo na sporedu prva tekma Dragićevega Miamija proti Milwaukeeju.