Dragić z Miamijem ni izkoristil prve priložnosti za finale (Video)

Košarkarjem Miami Heat z Goranom Dragićem v dvoboju končnice severnoameriške lige NBA z Milwaukee Bucks ni uspelo izkoristiti prve priložnosti za preboj v finale vzhodne konference. V boju na štiri zmage je namreč četrto tekmo kljub poškodbi prvega zvezdnika Giannisa Antetokounmpa dobil Milwaukee s 118:115 in zaostanek v zmagah znižal na 1:3.

Miami je imel ob koncu rednega dela sicer priložnost za zmago, a je bil Dragićev poskus za tri točke iz težkega položaja prekratek, tako da se je dvoboj odločil v podaljšku.

Ljubljančan je na tekmi zbral 17 točk, iz igre je zadel petkrat iz 17 poskusov, od tega le eno trojko iz devetih poskusov. Zbral je še osem podaj in štiri skoke.

V odsotnosti Antetokounmpa, ki si je v drugi četrtini znova zvil poškodovan gleženj, je za Milwaukee blestel Khris Middleton s 36 točkami. Ta je tudi odločil podaljšek z metom za tri točke 6,9 sekunde pred koncem, v skoraj 40 minutah igre pa je prispeval še po osem skokov in podaj.

Za ogled vstavljene vsebine morate omogočiti shranjevanje piškotkov v napravi

Pred obnovitvijo poškodbe je grški zvezdnik za Milwaukee dosegel kar 18 točk v 11 minutah, a je njegovo moštvo v tem času vseskozi zaostajalo. Do prvega vodstva je Milwaukee po zaostanku devetih točk po prvi četrtini prišel šele v drugem delu druge četrtine, ko je napad Miamija doživel prvi mrk na tekmi.

Drugega, še bolj ključnega, je doživel v zadnji četrtini, ko ob vodstvu s 100:92 vročica skoraj šest minut ni dosegla točke, Milwaukee pa je z delnim izidom 12:0 tako prišel do vodstva tri minute pred koncem rednega dela.

Tega je sicer Miamiju uspelo izničiti. Z metom za tri novinca Tylerja Herra (11 točk) je celo povedel s 107:106 v zadnji minuti, z enim zadetim prostim metom pa je podaljšek 1,9 sekunde pred koncem za Milwaukee izsilil Donte DiVicenzo.

Prvi strelec Miamija je bil Bam Adebayo s 26 točkami, 12 skoki in osmimi podajami. Duncan Robinson je dodal 20 točk, Jae Crowder 18, Dragić in Jimmy Butler pa sta tekmo oba končala s po 17 točkami.

“Danes si sploh nismo zaslužili zmagati. Malo preveč smo se sprostili,” je po tekmi dejal Butler, potem ko je Miami zapravil osem točk prednosti v zadnji četrtini.

“Na koncu dneva bi morali igrati tako, kot smo na prvi, drugi in tretji tekmi. Pa nismo,” pa je bil razočaran Adebayo, potem ko Miamiju ni uspelo postati prvi peti nosilec lige NBA v zgodovini, ki bi v uvodnih dveh krogih končnice nanizal osem zaporednih zmag.

Peta tekma konferenčnega polfinala bo na sporedu v torek.

Na zahodu pa so Los Angeles Lakers v konferenčnem polfinalu proti Houston Rockets izid v zmagah poravnali na 1:1, potem ko so na drugi tekmi slavili s 117:109.

Raketam je sicer po zaostanku za 21 točk skoraj uspel popoln preobrat, a je na sceno stopil prvi zvezdnik lige LeBron James, ki je le za malo zgrešil trojni dvojček z 28 točkami, 11 skoki in devetimi podajami. Prvi strelec jezernikov je bil sicer Anthony Davis s 34 točkami.