Miami brez Dragića izgubil drugo tekmo finala NBA proti Los Angelesu

Jezerniki so v drugi tekmi finala končnice lige NBA brez težav tudi v drugo ugnali Miami Heat s 124:114. Miami je igral brez poškodovanih Gorana Dragića in Bama Adebayja, njun nastop pa ostaja pod vprašajem tudi v naslednjih tekmah.

Pomanjkanje organizatorja igre Dragića, ki si je na prvi tekmi poškodoval stopalo, se je poznalo v igri Miamija, saj se ekipa uvodoma nikakor ni mogla ujeti. Los Angeles je zanesljivo mlel naprej in prednost od začetka tekme ohranil do konca.

Prvo četrtino je Los Angeles dobil z 29:23, drugo z 39:31, tretjo je sicer dobil Miami z 39:35, zadnja je bila izenačena 21:21, vendar pa je prednost s prvih dveh četrtin več kot zadostovala.

Najboljši strelec Miamija je bil Jimmy Butler s 25 točkami, izkazal se je Kelly Olynyk s 24, Tyler Herro pa je dosegel 17 košev. Pri Los Angelesu je spet kraljevala naveza LeBron James in Anthony Davis. James je dosegel 33 točk, Davis pa 32.

Naslednja tekma bo v nedeljo po krajevnem času oziroma ob 1.30 zjutraj v ponedeljek po srednjeevropskem. Los Angeles za osvojitev prvenstva potrebuje še dve zmagi in po prvih dveh tekmah ni kazalo, da ga lahko Miami na tej poti ustavi.

Še posebej, če ne bo nazaj v igro Dragića in Adebayja. Trener Miamija Erik Spoelstra je je pred tekmo dejal, da Dragić in Adebayjo, ki ima poškodovano rame in vrat, na njej ne bosta igrala. Ni pa povedal ničesar za prihodnje tekme.

“Razen trenerske sem moral zadnjih 24 ur igrati tudi neke vrste vlogo starša. Oba sta res izjemna. Oba si želita igrati in sem moral za nocoj vzeti odločitev iz njunih rok,” je dejal Spoelstra in pustil odprta vrata za igranje Dragića in Adebayja v prihodnje. “O tem kaj bo jutri ne bom govoril,” je dejal trener Miamija.